У понеділок, 18 грудня, Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) в море. Нова МБР здатна подолати понад 15 000 кілометрів, тобто вона може досягти будь-якої точки Японії та материкової частини Сполучених Штатів Америки.
Державне телебачення Північної Кореї оприлюднило відео запуску ракети. Про це повідомляють ЗМІ.
Відомо, що ракета Hwasong-18 пролетіла 1 002 кілометри, досягла висоти 6 518 кілометри та впала в море. Політ тривав 73 хвилини. Сполучені Штати, Японія та Південна Корея вкотре засудили запуск.
У японському уряді напередодні зазначили, що ракета може подолати понад 15 000 кілометрів і це означає, що вона може досягти будь-якої точки Японії та материкової частини США.
Повідомляють, що запуск ракети відбувся після того, як 17 грудня ввечері Північна Корея запустила балістичну ракету малої дальності, яка пролетіла приблизно 570 кілометрів і впала в океан.
При цьому влада Північної Кореї виступила із заявою, в якій засудила військову демонстрацію сили США, зокрема прибуття підводного човна до Південної Кореї, як "підготовку до ядерної війни".
Запуск відбувся після попереджень офіційних осіб у Сеулі й Токіо про те, що Північна Корея, яка має ядерну зброю, готується провести випробувальний запуск ракети, включно з однією зі своїх міжконтинентальних балістичних ракет найбільшої дальності.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що на поточний момент немає повідомлень про поранення або пошкодження, спричинені запуском ракети. Він також планує провести засідання Ради національної безпеки для обговорення дій Північної Кореї.
Варто зазначити, що у 2023 році Пхеньян здійснив численні запуски своїх найпотужніших міжконтинентальних балістичних ракет.
Нагадаємо, США та Південна Корея узгодили завершення розробки керівних принципів щодо планування та функціонування ядерної стратегії до середини 2024 року. Це пов’язано з тим, що загрози з боку КНДР зростають.
Зазначається, що керівні принципи охоплюватимуть низку питань, які стосуються обміну конфіденційною ядерною інформацією, створення відповідної системи безпеки, формулювання процедур консультацій щодо ядерної кризи, а також функціонування каналу зв’язку на рівні лідерів у режимі реального часу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими