На сьогодні понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації у межах програми Північноатлантичного альянсу "Удосконалення військової освіти" (DEEP).
Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк. На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що, попри повномасштабну війну Росії проти України, одним з основних пріоритетів Міністерства оборони України залишається розвиток військової освіти, зокрема системи підготовки професійного сержантського складу.
"Програма DEEP є потужним інструментом, який вже понад 10 років допомагає Україні удосконалювати та підвищувати сумісність нашої освіти з Альянсом. Проведено близько 1000 заходів. Понад 12 тисяч військовослужбовців та викладачів у межах DEEP пройшли підготовку та підвищення кваліфікації. Особливо посилюємо інтенсивність спільної роботи протягом цього року. Якщо у 2022 реалізовано близько 100 заходів за участі 965 представників ЗСУ, то нині — вже 169 заходів і майже 1700 учасників", — зазначив він.
Павлюк наголосив, що цього року увага приділяється підготовці науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей. Крім цього, триває й підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.
Перший заступник міністра оборони наголосив, що за сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів, які стосуються змін у вищій військовій освіті. Зокрема, дорожня карта вдосконалення мовної підготовки у Збройних силах України, а також Концепція трансформації системи військової освіти.
"На шляху реалізації намічених амбітних планів нам знадобиться допомога іноземних радників, експертів НАТО та Програми DEEP. З цією метою цього року розроблена "Візія системи "патронажу" держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України". Задача — інтеграція системи військової освіти України в європейський військовий-освітній простір шляхом впровадження архітектури всеохоплюючого навчання", — написав Павлюк.
Він зазначив, що Україна посилює інтенсивність спільної роботи із НАТО у програмі DEEP, зокрема у підготовці науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців як для викладання процедур планування та прийняття рішень за стандартами Альянсу (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.
Навчання українських військових за стандартами НАТО: що відомо
Європейський Союз торік у листопаді розпочав тренувальну місію для українських бійців. Тоді планувалося, що у рамках місії EUMAM буде підготовлено до 15 тисяч військових. Згодом повідомлялось, що ЄС удвічі збільшить кількість українських військових, які пройдуть навчання.
У серпні міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що в країні уже пройшли підготовку шість тисяч українських військовослужбовців у рамках плану навчання бійців ЗСУ у 2023 році.
Також наприкінці літа у Генеральному штабі ЗСУ поінформували, що українські військові в Польщі пройшли курс навчання цивільно-військового співробітництва за стандартами НАТО.
Своєю чергою очільник британського уряду Ріші Сунак розповів, що всього в Англії вже пройшли підготовку 30 тисяч українських військових.
Нагадаємо, журналісти дізналися, що французькі інструктори внесли зміни до програми навчань українських військових. Вони адаптували її до реальних умов війни з Росією. Зокрема, було збільшено застосування дронів. Також французи розкидали мертвих тварин в штучні окопи, щоб українці звикли до трупного запаху.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими