В Україні в територіальних центрах комплектування (ТЦК) працюють 36 тисяч людей, серед яких майже сім тисяч — цивільні. А загалом у штаті — 48 тисяч посад.
Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі "Суспільного". Він зазначив, що три тисячі працівників у ТЦК — жінки, а 18,5 тисячі є обмежено придатними. Багато в кого статус обмежено придатного набутий на полі бою, вони воювали на фронті.
"Якщо відбудуться реорганізаційні заходи з територіальними центрами комплектування, ми прокомунікуємо, коли з’явиться інформація. Наразі ТЦК та СП продовжують перебувати в підпорядкуванні командування Сухопутних військ. Такою є наша реальність", — прокоментував Лазуткін.
Він також акцентував, що під час війни треба працювати передусім з реальними обставинами.
"Зараз дуже швидко розносяться погані новини, дуже багато російських ІПСО. Відштовхуймося зараз від того, що є на цей час. Ясна річ, усі сигнали вивчаються. Ніщо не залишається непоміченим", — зауважив речник Міноборони.
Тимчасова слідча комісія Верховної ради України із захисту прав військовослужбовців у своєму звіті 12 листопада запропонувала розформувати територіальні центри комплектування, а замість них створити рекрутингові центри.
"Зі сьогоднішньої кількості військовослужбовців ТЦК можна створити понад 10 повноцінних бригад", — аргументувала таку пропозицію народна депутатка Юлія Яцик.
Своєю чергою, під час щорічних загальних зборів Європейської бізнес-асоціації в Україні міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що мобілізація 2025 року триватиме, щоби тримати оборону та виконувати завдання військової стратегії.
Нагадаємо раніше в Міноборони заявляли, що, аби запобігти потенційним порушенням, в Україні влаштують перевірку установ. Йдеться про ті медичні заклади, які проводять військово-лікарські комісії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими