Фото: forpost.media

У МОЗ пояснили, чи можна пити воду з колодязів у підтоплених регіонах України

Жителям підтоплених регіонів України заборонено пити воду з колодязів, оскільки є ризик інфікування.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я, передає прес-служба Кабміну.

Зазначається, що після затоплення частини територій південних областей через підрив Каховської ГЕС росіянами "висока вода" змивала все на своєму шляху.

"Грунт із збудниками кишкових інфекцій, фекалії тварин і людей, добрива (наприклад, азотні) та інші забруднення могли потрапити в джерела води. Це може зробити ваш колодязь небезпечним джерелом води протягом багатьох місяців після затоплення", — уточнюють у МОЗ.

Для того, щоб убезпечити себе від інфікування чи отруєння, необхідно:

  • відмовитися від вживання води з колодязів та каптажів;
  • використовувати лише безпечну воду для приготування їжі, господарських та гігієнічних потреб;
  • використовувати воду, яку постачають через централізовану систему водопостачання;
  • мати на увазі, що кип'ятіння води та знезараження її спеціальними засобами (таблетками для очищення) не позбавляє її хімічного забруднення;
  • особливо уважно ставитись до води, яку вживають діти.

Також у МОЗ зауважили, що воду з колодязя необхідно відкачати, очистити стіни від нальоту, а дно від осаду та сміття, продезінфікувати. Після цього потрібно заповнити резервуар та знову відкачати воду. Користуватися колодязем можна лише після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю води у ньому.

"Не використовуйте воду з природних джерел, поки спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб не проведуть її лабораторне тестування на вміст небезпечних речовин та збудників хвороб. Водночас можуть знадобитися довгострокові запобіжні заходи (зокрема, повторне тестування), щоби впевнитися в безпеці води", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, держава та спеціальні служби контролюють ситуацію та втілюють план ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Зокрема, в Херсонській та сусідніх областях планують пошук нових свердловин, прокладання магістральних водогонів, аналіз стану водойм.

Зауважимо, 17 червня повідомлялося, що через підрив росіянами Каховської ГЕС зниклими безвісти вважається 31 особа. Поліція прийняла понад 4800 заяв громадян щодо пошкодження майна.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 18.06.2023 12:59