Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що в Ізраїлі через бойові дії могла загинути українка. Водночас інформація щодо інших постраждалих громадян України поки не надходила.
Про це Ніколенко повідомив у Facebook.
За його словами, оперативний штаб МЗС України для надання допомоги українцям в Ізраїлі працює в цілодобовому режимі. За минулу добу українські дипломати розшукали одного громадянина, який зник на півдні країни, допомогли одній родині виїхати із міста Ашкелон, знайшли тимчасове житло для двох родин на тлі скасованих авіарейсів.
"Триває робота задля отримання офіційного підтвердження можливої смерті громадянки України. Інформація про інших постраждалих українців наразі не надходила", — зазначає речник.
Загалом оперативний штаб опрацював 80 звернень громадян. Запити стосувалися встановлення місця знаходження родичів, шляхів виїзду із зон бойових дій, пошуку тимчасового житла, отримання інформації про розвиток безпекової ситуації та порядок дій в контексті забезпечення власної безпеки.
У відомстві наголосили, що українське посольство перебуває на постійному контакті з ізраїльською поліцією, рятувальними службами, основними лікарнями, інститутом судової медицини Ізраїлю.
"Тримаємо також зв'язок з українцями, які перебувають у Секторі Гази, розробляємо маршрути екстреного виїзду з анклаву у разі настання такої необхідності", - зазначив речник, наголосивши, що дипломати готові надавати максимальне сприяння та захист громадянам України і "нікого не залишать напризволяще".
У будь-якій критичній ситуації українці можуть звертатися на "гарячі лінії": Посольства України в Ізраїлі: + 972 546 676 782; Української дипустанови в м. Рамалла: + 972 59 823 93 99.
У суботу вранці, 7 жовтня, бойовики терористичного угрупування ХАМАС проникли на територію Ізраїля з Сектору Газа, а також влаштували масований ракетний удар по містах Ізраїлю. Ізраїльська армія почала завдавати ударів у відповідь по Сектору Газа. Місцеві жителі поширювали відео та фото, на яких видно, що бойовики розстрілюють цивільних жителів та автомобілі. Паралельно з'явилась інформація про численні жертви серед цивільних.
ХАМАС закликав арабське населення Ізраїлю приєднуватися до "великої революції" і повідомив про знищення кількох одиниць військової техніки ізраїльської армії. Армія Ізраїля оголосила про стан "готовності до війни" й повідомила про призов резервістів.
Своєю чергою прем'єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньягу заявив, що після ранкової атаки ХАМАСу Ізраїль перебуває у стані війни. У США засудили напад бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. У Пентагоні заявили, що готові надати зброю ізраїльській армії для самозахисту. Лідер Білого дому Джо Байден зателефонував Нетаньягу й заявив, що підтримує Ізраїль у ситуації з атакою палестинських бойовиків.
Ввечері у суботу ХАМАС знову вдарив ракетами по Тель-Авіву і його околицях. У Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю повідомляли, що понад 150 осіб загинули та ще 1 104 людини дістали поранень внаслідок нападів терористів. Серед них як поранені внаслідок ракетних ударів, так і від рук бойовиків ХАМАС.
Водночас Армія оборони Ізраїлю вже зайшла до всіх міст на кордоні із Сектором Газа, які сьогодні захоплювали бойовики ХАМАС, та проводить зачистку. Завершити зачистку території Ізраїля від бойовиків планують до кінця суботи. Нетаньягу закликав мешканців Сектору Гази негайно залишити територію населеного пункту.
Вночі 8 жовтня авіація Ізраїлю завдала ударів по мечетях, командних центрах та штабах у Секторі Газа. Попередньо, бойовики ХАМАС використовували релігійні об'єкти у військових цілях.
Нагадаємо, Міністерство зовнішніх справ України створило оперативний штаб для допомоги українцям в Ізраїлі. Президент Володимир Зеленський повідомив, що серед жертв бойовиків можуть бути громадяни України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими