Фото: Ілона Рукобратська, Євген Несін, Олександр Рибка, Вікторія Головіна

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася персональна виставка Оксани Фурса "Іржа"

17 ТРАВНЯ 2024 19:00

15 травня у Національному музеї Тараса Шевченка українська художниця-амбідекстер Оксана Фурса презентувала свою персональну виставку "Іржа". В експозиції представлено 20 мальовничих полотен із серії "Іржа відтворення".

На відкриття виставки завітали культурні діячі, друзі та колеги художниці: Дмитро Стус, Марина Кінах, Юлія Шиленко, Наталія Заболотна, В’ячеслав та Ірина Дюденко, Діана Дорожкіна, Натаілія Ігнатченко, Олег Пінчук, Олександр Юнін, Олег Марголін, Ірина Плюта та інші. Ведучий вечора — заслужений артист України Дмитро Оскін. Сайт TrueUA виступив медіапартнером заходу.

Це вже сьома персональна виставка мисткині у Національному музеї Тараса Шевченка. Нагадаємо, що у 2022 році художниця презентувала виставку-марафон "Між небом та землею".

"Ця виставка дуже знакова для мене як для художника і людини, що гостро відчуває біль нашої Землі весь час війни. Моя перша воєнна виставка була відкрита 5 липня 22 року. Саме в Національному музеї Тараса Шевченка, який першим відкрив виставковий сезон під час війни в Україні. Тоді я дала собі настанову, що моя наступна виставка в цьому музеї буде знаменником закінчення війни. Саме зараз я відчуваю потребу показати суспільству ретроспективу своїх творчих пошуків, що фіксували на полотні всі історичні та знакові події перебігу війни в Україні. Десь із болем, десь з іронією і гротеском. Це моя творча розповідь. Я писала картини під час війни так, як ніколи не малювала до того. І це не тільки про рекордну кількість робіт за два роки, а і про кардинальну зміну в моїй авторській техніці, що народилась під час створення колекції Іржа", — розповідає Оксана Фурса.

Оксана Фурса — володарка унікальної техніки зустрічного мазка. Художниця створює свої картини двома руками одночасно.

виставка .

Фото: Ілона Рукобратська, Євген Несін, Олександр Рибка, Вікторія Головіна

На відкритті на гостей очікувала цікава та насичена програма: авторська екскурсія виставкою живопису від Оксани Фурса, показ нової колекції шовкового живопису серії "Іржа" в хустках та капсульної колекції тунік "Аурум", презентація скульптури "Розлом" в колаборації зі скульптором Владом Ендуровим, запальний виступ українського рок-гурту "Ярра", презентація ексклюзивної колекції вина Совіньйон Блан Chateau Pauk з художньою етикеткою ІРЖА, дегустація крафтових сирів від ресторану "Порядний Ґазда". 

виставка

Фото: Ілона Рукобратська, Євген Несін, Олександр Рибка, Вікторія Головіна

Іржа — як алегорія знищення зброї. Іржа — через яку ми всі проростаємо і відтворюємось, яскравими фарбами, як нова Нація. Іржа — що під час війни зʼїдає наші душі страхом, невпевненістю! Іржа — що зʼїдає наше майбутнє. Виставка відкрита для відвідування з 16 травня по 2 червня 2024 року за квитком до музею. Музей Тараса Шевченка працює з середи по неділю з 10:00 до 18:00, каса — до 17:15. Понеділок та вівторок — вихідні дні.

Виставка відбулася за підтримки Art Renova Ukraine та Арт Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першим

Lifestyle, 17.05.2024 19:00