У 2024 році Північноатлантичний альянс потроїв свою присутність в Україні. Вже у 2025 році НАТО планує ще більше її посилити.
Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив очільник представництва НАТО в Україні Патрік Тернер. За словами посадовця, Альянс так чи інакше присутній на українській території вже 26 років.
"Це були різні форми присутності: Офіс зв'язку, Центр інформації та документації, але зараз ми є Представництвом НАТО. За цей рік присутність НАТО тут потроїлася, і ми плануємо ще більше посилити її наступного року", — наголосив Тернер.
Він зауважив, що це відповідає деяким з основних рішень Вашингтонського саміту НАТО, яке пройшло влітку цього року. Окрім цього, воно відображає рішення, ухвалені до саміту. Тернер пояснив, що така присутність покликана представляти штаб-квартиру НАТО в усій її повноті й бути зв'язком між штаб-квартирою та Києвом.
"Мета полягає в тому, щоб представляти весь дуже важливий порядок денний між Альянсом та Україною, тому нам потрібна значна присутність", — зауважив він.
За його словами, до команди представництва може приєднатися ще до 20 осіб. Наразі представництво НАТО в Україні налічує до 50 осіб персоналу, але через те, що у команди є "дуже багато роботи", потрібно продовжувати нарощувати присутність Альянсу. Тернер зауважив, що у представництві працюють як українці, так й іноземці.
Тернер наголосив на важливості призначення себе на посаду старшого представника, оскільки це вперше, коли офіс НАТО в Україні очолює керівник на рівні помічника генерального секретаря.
"Це ознака того, наскільки серйозно Альянс ставиться до відносин з Києвом і наскільки важливою НАТО вважає Україну зараз і в майбутньому. Це також зрозуміло з рішення, ухваленого новим генеральним секретарем Марком Рютте на початку жовтня, коли він здійснив свій перший офіційний візит до України", — наголосив Тернер.
Нагадаємо, напередодні генеральний директор зовнішньої розвідки Естонії Каупо Росін повідомляв, що країнам Альянсу потрібно буде стримувати Росію упродовж наступних 10-20 років. Захід повинен дуже серйозно ставитися до агресивної політики Кремля, адже можливим також є розширення війни в майбутньому.