Країнам НАТО потрібно буде стримувати Росію упродовж наступних 10-20 років. Захід повинен дуже серйозно ставитися до агресивної політики Кремля, адже можливим також є розширення війни в майбутньому.
Про це заявив генеральний директор зовнішньої розвідки Естонії Каупо Росін в інтервʼю агенції Reuters. Він пояснив, що стримування Росії залишатиметься завданням НАТО "на найближчі 10-20 років", щоби в неї "не виникало дурних ідей вдертися в Захід у військовому плані".
"Я думаю, що це можливо, але потрібно, щоби Захід серйозно поставився до цього питання та щоби ми інвестували в оборону", — додав він.
Керівник естонської розвідки також вказав, що військові плани НАТО та її держав-членів повинні викликати довіру, бути реальними та підкріпленими реальними ресурсами в плані військ і боєприпасів.
"Якщо ми виконаємо наше домашнє завдання належним чином, тоді ми зможемо стримувати Росію", — запевнив Росін.
Він також припустив, що Москва й надалі "намагатиметься обмежити діяльність НАТО, інфраструктуру НАТО та присутність військ поблизу Росії", зокрема, на східному фланзі.
Як відомо, Північноатлантичний альянс офіційно оголосив Росію однією зі своїх головних загроз після російського повномасштабного вторгнення в Україну, а посадовці НАТО та його держав-членів вважають реальною загрозу нападу російських сил.
Нещодавно командувач сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі заявив, що незалежно від результату війни в Україні, російська армія після неї стане сильнішою, ніж є зараз.
Нагадаємо, що сьогодні німецький канцлер Олаф Шольц провів телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Політики обговорили ситуацію в Україні та можливості завершення війни. Також зазначається, що головною темою розмови стали проблеми політики безпеки в Європі.