Фото: Офіс президента України

У НАТО відреагували на рішення про підготовку українських пілотів на винищувачах F-16

У НАТО привітали рішення про підготовку українських льотчиків на винищувачах F-16. Їхнє надання не зробить Альянс стороною у війні з Росією.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав журналістам перед зустріччю міністрів оборони держав-членів Європейського Союзу в Брюсселі.

Рішення про підготовку українських льотчиків, вважає Столтенберг, дає можливість також пізніше ухвалити постачання F-16. Але це держави-учасники "коаліції винищувачів" мають вирішити окремо.

"Це важливий крок, який частково дозволить нам на певному етапі надати (Україні – ред.) винищувачі, але також надсилає дуже чіткий сигнал, що наша підтримка буде довгостроковою і Росія не зможе її "перечекати. Допомагати їм (українцям — ред.) захищати право ООН, міжнародне право від агресивної війни — це наше право. Це не робить НАТО і членів Альянсу стороною конфлікту. Але ми підтримуємо Україну в її захисті від агресивної війни, брутального вторгнення Путіна", — наголосив генсек.

Винищувачі F-16 для України: що відомо

Україна вже тривалий час закликає своїх союзників передати сучасні винищувачі для протистояння російській армії, захисту неба та контрнаступальних операцій. Вперше до союзників з приводу цього звернувся 20 січня на зустрічі у форматі "Рамштайн" президент України Володимир Зеленський.

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що F-16 можуть допомогти закрити небо над Україною і збивати крилаті ракети рашистів. Ці винищувачі є легкими, мають бойовий радіус 550 км (озброєні шестиствольною авіаційною гарматою, яка може нести до шести керованих ракет ближнього бою) й можуть набирати швидкість до 2410 км/год.

19 травня Джо Байден підтримав тренування українських військових на F-16. Про це він заявив лідерам G7 на саміті у Хіросімі. 

"Оскільки навчання відбуватимуться протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли насправді надати літаки, скільки ми надамо і хто їх надасть", — передав слова Байдена американський чиновник. 

Президент України Володимир Зеленський подякував йому за таке рішення.

Нагадаємо, за даними Повітряних сил, українські пілоти зможуть опанувати американські винищувачі F-16 за чотири місяці. Такі висновки зробили американські партнери. Йдеться не лише про навички зліт-посадка, а про ведення бойових дій, застосування озброєння.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 23.05.2023 17:24