1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
У Німеччині встановили осіб, які могли підірвати Північні потоки
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

У Німеччині встановили осіб, які могли підірвати "Північні потоки"

Німецькій прокуратурі вдалося встановити особи двох підозрюваних, які могли бути причетні до підриву газопроводів "Північного потоку". Диверсії відбулись у вересні 2022 року.

Таку заяву зробив генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель, пише Spiegel.

Він наголосив, що слідству вдалось встановити двох підозрюваних у тому, що сталося. При цьому Роммель зауважив, що у справі підриву "Північних потоків" потрібно ще багато чого зробити.

"Нам вдалося встановити особи двох підозрюваних. На мій погляд, це успіх, якого не слід було очікувати на самому початку", — йдеться у заяві Роммеля.

Генпрокурор також повідомив, що наразі тривають дії щодо виявлення інших причетних осіб та мотивів, якими керувались зловмисники. Роммель уточнив, що слідство ґрунтується на інциденті з пошкодженням газопроводів, які повинні були відігравати важливу роль у забезпеченні постачання газу до Німеччини.

"Це була велика атака на енергопостачання нашої країни, здатна дестабілізувати місцеву економіку та суспільство незалежно від політичної класифікації", — додав Єнс Роммель.

Раніше німецькі медіа повідомляли, що українець, якого Німеччина збиралась арештувати у Польщі за участь у підриві газопроводу "Північний потік", покинув польську територію, оскільки, ймовірно, його попередили про арешт.

У середу декілька німецьких ЗМІ, зокрема, ARD, Süddeutsche Zeitung і Die Zeit, повідомили, що ще на початку червня генеральний прокурор Єнс Роммель видав перший ордер на арешт головного підозрюваного у підриві — українського інструктора з дайвінгу Володимира.

Федеральна прокуратура Німеччини відмовилася коментувати журналістські повідомлення щодо видачі ордера на арешт громадянина України у зв’язку з підривом "Північного потоку".

Нагадаємо, що в лютому цього року прокуратура Швеції припинила слідство у справі про диверсію на газопроводі "Північний потік", що сталася у вересні 2022 року, через відсутність юрисдикції шведського суду у справі. Про намір закрити розслідування підриву російського газопроводу раніше повідомляли німецькі ЗМІ.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама