1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
У Норвегії розширили перелік безпечних українських областей в Україні: як це вплине на захист для біженців
Фото: ілюстративне. Джерело: realgazeta.com.ua

У Норвегії розширили перелік безпечних українських областей в Україні: як це вплине на захист для біженців

Норвезький Директорат у справах іноземців (UDI) зробив нову оцінку безпекової ситуації в Україні, і з 13 січня 2025 року визнав ще кілька областей безпечними.

Про це йдеться на сайті відомства. 

У вересні 2024 р. правила були змінені й особи, які проживали в областях, які норвезький уряд вважає безпечними, як правило, не зможуть більше отримати колективний захист. На 13 січня 2025 року у Норвегії вважають безпечними такі області:

  • Черкаську; 
  • Чернівецьку; 
  • Івано-Франківську; 
  • Хмельницьку; 
  • Кіровоградську; 
  • Київську (область, не місто); 
  • Львівську; 
  • Полтавську; 
  • Рівненську; 
  • Тернопільську; 
  • Вінницьку; - Волинську; 
  • Закарпатську; 
  • Житомирську.

"Області, які вважаються безпечними, це переважно ті, де українська влада здебільшого контролює ситуацію, а Росія не має чи має мінімальний контроль та вплив. UDI поважно стежити за ситуацією в Україні, і оцінка того, які області вважають безпечними, може змінитися", — йдеться у заяві UDI. 

Кого торкаються ці зміни 

Зміни стосуються осіб, які подали заявку на захист від 28 вересня 2024 року та не отримали відповіді на свою заявку на захист до 13 січня 2025 року. Зміни стосуються осіб, які подали заявку на захист з 13 січня 2025 року. Зміни не зачеплять осіб, які подали заявку на захист до 28 вересня 2024 року. Зміни також не стосуються осіб, які вже мають дозвіл та продовжуватимуть його. Зміни також не зачеплять осіб, які прибули до Норвегії через Програму медичної евакуації (Medevac).

"Зміни також не зачеплять осіб, чиї близькі члени сім'ї отримали колективний захист у Норвегії. До близьких членів сім'ї належать чоловік/дружина, співмешканець(-ка), діти до 18 років та інші члени родини, які проживали з вами до 24 лютого 2022 року", — пише UDI.

Останнє постійне місце проживання

У цьому питанні Норвегія розглядатиме кожну справу індивідуально. Загалом останнім постійним місцем проживання буде останнє місце, де біженець проживав щонайменше останні шість місяців. 

"Якщо ви тільки проїжджали через певну область, ми не вважатимемо її місцем постійного проживання. Ми не можемо сказати заздалегідь, що вважатимемо вашим останнім постійним місцем проживання. Тому ви не зможете отримати відповідь на це питання, якщо ви нам зателефонуєте", — пише UDI.

Що станеться, якщо особа прибула безпечної області

Якщо особа подає заявку на захист у Норвегії та проживали в області, яку норвезький уряд вважає безпечною, країна розгляне таку заявку в індивідуальному порядку. Критерії для отримання індивідуального захисту набагато суворіші, ніж для колективного захисту. 

"До уваги буде прийматися те, чи може українська влада надати вам захист. Ми також визначимо, чи є в Україні області, які вважаються безпечними та придатними для вашого перебування. Це не залежить від того, чи проживали ви раніше в цих областях", — зазначають в UDI.

За даними ООН, За 2024 рік з України виїхали 370 тисяч громадян. Станом на грудень 2024 року в Європі перебуває 6,2 мільйона українців, тоді як за її межами проживає понад 500 тисяч біженців.

Варто зауважити, що впродовж 2023 року кількість біженців з України збільшилась приблизно на 200 тисяч осіб.

Нагадаємо, Болгарія продовжила програму державної підтримки для українських біженців до 4 березня 2025 року. За офіційними даними, з моменту вторгнення Росії в Україну до Болгарії приїхали загалом 3 398 551 українець, з них — 60 864 досі залишаються в цій країні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама