Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з юридичних питань і прав людини висловив занепокоєння щодо легітимності та законності поправок до російської конституції, які внесли ще в липні 2020 року. Вони, зокрема, скасували обмеження на президентські терміни, дозволивши Путіну залишатися на посаді до 2036 року, коли йому може виповнитися 83 роки.
Про це повідомила прес-служба ПАРЄ.
"Величезна влада президента, яка є результатом надзвичайно тривалого терміну перебування на посаді, в поєднанні з відсутністю будь-яких систем стримувань і противаг, таких як сильний парламент, незалежна судова система, вільні медіа й активне громадянське суспільство, перетворили Російську Федерацію на де-факто диктатуру", — заявили парламентарі.
Одностайно схваливши проект резолюції на основі звіту, підготовленого Пітером Омцігтом (Нідерланди), комітет нагадав про висновки Венеційської комісії Ради Європи про те, що "звільнення від обмеження терміну дії для чинного президента порушує як конституцію Росії, так і міжнародне право".
Російська агресія проти України та її наслідки демонструють, що диктатури "становить загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності своїх сусідів", як це визначено у статті 2 Статуту ООН.
"Тому насамперед в інтересах народу Росії, а також Європи та всього світу, щоби демократію відновили в Росії", — підсумував комітет.
Він також підтвердив свою підтримку майбутньому спеціальному міжнародному трибуналу для притягнення російського керівництва, включаючи президента Путіна, до відповідальності за їхні дії, розпочинаючи з незаконної анексії Криму, війни на Донбасі та збиття літака рейсу MH17.
Нагадаємо, що прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков нещодавно заявив, що Володимир Путін "поза конкуренцією" на президентських виборах навесні 2024 року. Раніше в інтерв’ю The New York Times він пророкував результат Путіна у понад 90 відсотків голосів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими