1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
У Парижі розпочалася зустріч коаліції охочих щодо підтримки України (фото)
Фото: Офіс президента

У Парижі розпочалася зустріч "коаліції охочих" щодо підтримки України (фото)

У четвер, 27 березня, у Парижі розпочалася зустріч лідерів "коаліції охочих". На заході обговорюватимуть підтримку України у стримуванні російської агресії та досягненні справедливого й тривалого миру.

Про це повідомив Офіс президента України. Зазначається, що у заході беруть участь: президенти України, Франції, Литви, Фінляндії, Кіпру, в.о. президента Румунії, канцлер Німеччини, прем'єр-міністри Великої Британії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Хорватії, Естонії, Греції, Ірландії, Ісландії, Італії, Латвії, Люксембургу, Норвегії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Чехії, Словенії, Швеції, віце-президент Туреччини, президенти Європейської ради та Європейської комісії, генеральний секретар НАТО. На рівні послів представлені Австрія, Австралія та Канада.

У Парижі розпочалася зустріч лідерів щодо підтримки України

"Учасники обговорять продовження стійкої підтримки України, а також посилення української армії та оборонно-промислового комплексу, що є одними з головних гарантій безпеки нашої країни. Окремо зупиняться на всіх питаннях, пов'язаних із переговорним процесом щодо встановлення миру, та механізмах реалізації перших кроків щодо припинення вогню", — йдеться у повідомленні.

До того ж лідери обговорять перспективу розгортання в Україні військового контингенту як частину майбутнього мирного врегулювання за підтримки США.

Що таке "коаліція охочих"

Коаліція охочих — це блок країн, який був створений 2 березня 2025 року прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Головна мета коаліції — консолідувати європейську підтримку України на тлі нестабільної політики США та створити передумови для довготривалого миру.

Вже 11 березня 2025 року представники служб безпеки з 30 країн зустрілися в Парижі для перемовин щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі підписання угоди про припинення вогню з Росією.

Водночас 15 березня британський прем’єр Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами європейських країн і країн Співдружності, щоб зібрати "коаліцію охочих" для розгляду варіантів створення сил безпеки, які будуть розгорнуті на території України. Ще одна нарада у рамках коаліції відбулася за участю військових у Британії 20 березня.

Як країни входять до коаліції

На сьогодні понад 30 держав долучилися до ініціативи. Серед них: Австралія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Україна, Велика Британія.

Яку допомогу блок може надати Україні

Світові лідери пропонують надати Україні військову підтримку (постачання озброєнь, підготовка українських військових), фінансову (виділення коштів на відновлення економіки та оборони), матеріально-технічну (постачання боєприпасів, дронів, систем ППО) та розвідувальну (обмін інформацією про плани та дії російських військ).

Водночас одним із головних питань є можливість відправки міжнародного миротворчого контингенту в Україну.

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський прибув у Єлисейський палац. Там він провів перемовини із прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та французьким лідером Еммануелем Макроном.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама