Фото: АрміяInform

У Повітряних силах пояснили, чому Україна зменшуватиме парк бойової авіації

Українські Сили оборони роблять ставку на якісну, сучасну та високоточну зброю. Тому з чотирьох типів тактичної авіації в майбутньому залишиться не більш ніж два.

Таку заяву в ефірі телемарафону зробив речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.

Він, зокрема, відповів на запитання, чи набиратиме Україна нових льотчиків після того, як парк літаків збільшиться шляхом наданих F-16. За словами Ігната, із часом Військово-повітряні сили мають намір, навпаки, зменшити свій парк бойової авіації, покладаючись на сучасне та високотехнологічне озброєння.

"Порівняно з тією технікою, яка в нас була на озброєнні, я б сказав навпаки, що парк у нас, мабуть-таки, зменшуватиметься. Тому що ми робимо ставку, так би мовити, на високотехнологічну та високоточну зброю, якісну та сучасну. Тобто на літаки західного зразка, такі як F-16 або інші типи, які будуть багатоцільовими", — заявив Ігнат.

За словами військового, наразі на озброєнні українських ВПС перебувають чотири основні типи тактичної авіації, які в майбутньому планують замінити на один-два типи, і вони виконуватимуть різні функції ударної авіації. Ігнат також наголосив, що Повітряні сили потроху виводитимуть стару радянську техніку.

"Тому з пілотами з рештою не все так просто. Оголосити набір, пройти курси — цього недостатньо. Пілоти навчаються п'ять років у профільних вишах Повітряних сил. Деякі вже навчаються в Британії, тому процес безперервний, і хто справді хоче ставати пілотом, то це вже потенційний кандидат на західний літак", — додав Ігнат.

Винищувачі F-16 для України

Президент США Джо Байден 21 травня схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.

25 травня на зустрічі у форматі "Рамштайн" союзники повідомили, що коаліцію з навчання ЗСУ на F-16 очолять Данія та Нідерланди й увійдуть у неї ще чотири країни: Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Один з лідерів "авіаційної коаліції" — Нідерланди — 14 червня заявили, що навчання стартують у найближчі місяці.

22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. 

Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16. 18 серпня стало відомо, що Штати схвалили відправку винищувачів F-16 в Україну з Данії та Нідерландів після того, як завершиться підготовка пілотів. 20 серпня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти вже почали навчання на американських винищувачах. Своєю чергою льотчик Повітряних сил ЗСУ із позивним Moonfish, який уже проходить навчання на F-16, розповів, що програму навчання пілотів Збройних сил експлуатації винищувачів F-16 склали з урахуванням побажань України. Навчальний курс не має чітких часових обмежень і може змінюватись в залежності від індивідуальних досягнень льотчиків.

20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року. Також відомо, що в Данії навчаються 70 українських військових. Це і пілоти, і інженери.

Нагадаємо, 24 серпня стало відомо, що Норвегія планує передати Україні винищувачі F-16.  Варто відзначити, що Норвегія стала третьою країною НАТО після Нідерландів і Данії, яка висловила готовність передати Україні F-16. За попередніми даними, цій країні належало 64 винищувачі F-16. У 2022 році їх зняли з озброєння та замінили на нові F-35s.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 25.08.2023 14:31