Колаж зі соцмережі

У Раді розробляють нову модель бронювання працівників: бізнес ознайомили з концепцією

Економічний комітет Верховної Ради розробляє нову модель бронювання працівників. Цей процес відбувається паралельно до основного законопроекту про мобілізацію.

Про це повідомила Європейська бізнес-асоціація.

У понеділок, 1 квітня, відбулась зустріч учасників Європейської Бізнес Асоціації з Дмитром Наталухою, головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку та автором моделі економічного бронювання. В Асоціації зазначили, що завдання Комітету — дослідити фінансовий і економічний вплив мобілізації та створити можливість економічного бронювання співробітників на додачу до механізмів, що пропонуються постановами уряду №76 та №45.

"Наразі від мобілізації заброньовано близько 540 тисяч осіб, найбільше — в енергетиці, агропромисловому секторі, промисловості, виробництві та транспорті. Водночас найбільше мобілізаційне навантаження несе саме білий бізнес, який працевлаштовує людей офіційно", — йдеться у заяві представників бізнесу.

Там також наголосили, що наразі близько 2,7 мільйона чоловіків у віці 25-60 років офіційно працевлаштовані, а 600 тисяч — активні ФОПи. Водночас близько 1 мільйона чоловіків, ймовірно, перебувають у тіньовому секторі, оскільки інформація про їхнє працевлаштування у держави відсутня.

Щоб перенести навантаження з мобілізації на тіньову частку економіки, у Комітеті пропонують модель економічного бронювання працівників, яка б дала додаткову можливість забронювати потрібних людей "білому" бізнесу. 

"Згідно з цією моделлю, бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників. Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата військового збору на кожного працівника по формулі: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч гривень на місяць. Стратегічні підприємства залишаються під дією Постанови №76", — додали в Асоціації.

Як відбуватиметься бронювання

Сплата збору. Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОП — довідку про рух коштів.

Верифікація. Податкові органи в онлайн режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR код, що підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в ЦНАП для валідації бронювання.

Оновлення даних. Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR код, що підтверджуватиме його бронювання.

У Європейській бізнес-асоціації запевнили, що модель поширюється на всіх найманих працівників та ФОП, втім не поширюватиметься на дефіцитні військово-облікові спеціальності. За цією моделлю, компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати. Водночас економічна бронь не дає дозвіл на виїзд. Для підприємців діє додаткова вимога — подання довідки про наявність обороту на суму, не менше вартості трьох місяців бронювання для підтвердження реальної активності.

"Ми вдячні пану Наталусі та його команді за діалог та обговорення цієї важливої теми з бізнесом, чекаємо на фінальну концепцію моделі економічного бронювання", — додали в Асоціації.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив нещодавно, що після перегляду внутрішніх ресурсів і уточнення бойового складу Збройних сил України озвучена цифра про потребу в 500 тисяч мобілізованих стала неактуальною. Її суттєво зменшили.

Своєю чергою член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що головною метою нового законопроекту про мобілізацію є удосконалення процесу військового обліку. Всі військовозобов'язані громадяни України віком від 18 до 60 років мають перебувати в ньому.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 02.04.2024 22:49