У Рівному відбулася клініко-експертна комісія щодо завідувача відділення обласного протипухлинного центру Петра Якимчука. Донька онкохворої пацієнтки звинуватила лікаря у помилковому видаленні її матері двох молочних залоз замість однієї.
Про це повідомив Zaxid.net. Журналісти зазначили: під час службового розслідування зʼясувалося, що у 75-річної пацієнтки справді були злоякісні новоутворення в обох грудях, і Петро Якимчук під час операції вирішив без попередження видалити одразу обидві. Через це він більше не очолює відділення, але продовжує працювати у медзакладі.
Петро Якимчук прооперував 75-річну пацієнтку із Закарпаття 10 вересня 2024 року. Лікар мав видалити жінці ліву молочну залозу, в якій виявили злоякісну пухлину, але видалив ще й праву.
Тоді донька пенсіонерки опублікувала допис у Facebook-групі "Білі халати Рівного", в якому звинуватила Петра Якимчука у службовій недбалості. Сам же онколог пояснив, що перед хірургічним втручанням отримав позитивні результати аналізів пацієнтки із Хмельницької онколікарні, тому і вирішив провести подвійну мастектомію.
Медичний директор Рівненського обласного протипухлинного центру Олександр Ткач розповів журналістам, що після інциденту фахівці Національного інституту раку розпочали службову перевірку. Вони підтвердили, що у 75-річної пацієнтки ракові клітини були й у лівій, і в правій молочній залозі.
"Петро Якимчук змінив хід операції, за що, власне, й отримав претензії. Але варто враховувати, що кожен пацієнт перед оперативним втручанням підписує згоду, за якої під час виникнення певних обставин хірург може ухвалити рішення про зміну операції, обсягу допомоги тощо. Такі рішення мали б ухвалювати на консиліумі, але Петро Якимчук мотивував свої дії тим, що жінка у літньому віці, має кардіологічну патологію, і він не хотів гаяти час", — зазначив Ткач.
За його словами, після призначення нового директора протипухлинного центру в установі провели низку кадрових змін. За їхніми результатами Петро Якимчук більше не очолює відділення, зокрема, через цей випадок, але продовжує працювати у медзакладі лікарем.
Нагадаємо, що львівські медики врятували семимісячну дівчинку Соломійку Одейчук з Рівненщини. У дитини ще до народження діагностували рідкісне захворювання, яке трапляється лише в одного з 25 тисяч новонароджених — аномалію судин головного мозку.