Фото: Pexels

У Сінгапурі вперше за 20 років стратили жінку: у чому причина

У п'ятницю, 28 липня, у Сінгапурі стратили 45-річну Сарідеві Джамані. Її визнали винною у торгівлі героїном. 

Про це пише The Guardian. У неї знайшли 30 грамів наркотичної речовини ще у 2018 році.

Судова система Сінгапуру передбачає страту за вбивства, викрадення людей та поширення наркотиків у кількості понад 500 грамів канабісу та 15 грамів героїну.

Відомо, що Сарідеві Джамані вважається першою жінкою, яку стратили в Сінгапурі за торгівлю наркотиками з 2004 року. Майже 20 років тому за це правопорушення повішали 36-річну перукарку Єн Мей Воен.

За словами жінки, вона не могла дати точні показання поліції, бо на момент затримання у неї була наркотична абстиненція, яку ще називають "ломкою" або синдромом відміни. Цей стан характеризується появою фізичних або психічних розладів.

Так, 6 жовтня 2022 року вищий суд міста відхилив апеляцію на її вирок. Петиція про президентське помилування також не мала успіху.

Місцеві ЗМІ повідомили, що страчена свідчила під час суду, що вона запасалася героїном для особистого використання під час ісламського місяця посту. Суддя вважає, що жінка применшила масштаб наркоторгівлі.

Глобальна комісія з політики щодо наркотиків, Міжнародна федерація прав людини та Amnesty International закликали уряд Сінгапуру припинити страту, але цього не сталось.

Зазначається, що Сарідеві — друга людина, яка страчена цього тижня, і 15-та з березня 2022 року, коли уряд поновив смертну кару за це правопорушення.

В уряді Сінгапуру стверджують, що смертна кара є ефективним способом запобігання злочинам, пов’язаним з наркотиками, забезпечує безпеку міста та широко підтримується громадськістю. А ще вважають судові процеси чесними.

Так, правозахисники наголошують на тому, що обвинувачені за такі злочини зазвичай не мають доступу до адвоката і повинні захищати себе самі перед судом.

"Немає жодних доказів того, що смертна кара має унікальний стримуючий ефект або що вона хоч якось впливає на вживання та доступність наркотиків. Єдине повідомлення, яке посилають ці страти, полягає в тому, що уряд Сінгапуру готовий знову порушити міжнародні гарантії щодо застосування смертної кари", — зазначила правозахисниця К’яра Санджоргіо з Amnesty International.

До того ж повідомлення про страту зазвичай видають ув'язненим приблизно за тиждень. При тому дозволяють відвідування ув'язненого щодня, але за скляним вікном і не дозволяють фізичного контакту з їхніми близькими.

За бажанням можна провести фотосесію на згадку для сімей. Її проводять за кілька днів до страти. Родичам також дозволяється приносити спеціальний одяг ув'язненого.

Нагадаємо, у січні 2023 року в Ірані стратили колишнього заступника міністра оборони Ірану Аліреза Акбарі. Він був шпигуном і протягом десятиліття надавав Великій Британії цінні розвідувальні дані.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 28.07.2023 16:42