В Telegram-каналах розповсюджуються фейкові публікації про буцімто депортацію частини українців через протести у Європі. За доказ видають скріншот з нібито сторінки Представництва Європейського Союзу в Україні.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
В ЦПД запевнили, що на офіційному сайті Представництва ЄС в Україні публікації подібного змісту відсутні.
Автори фейків запевняють, що вже складено списки громадян, які підлягають депортації, та запрошують перейти у TG-бот для ознайомлення з ними.
Фото: Центр Протидії Дезінформації
"Подібний контент поширюється задля підвищення охоплень анонімних TG-каналів, на які ведуть посилання. Центр закликає не спекулювати на чутливих для суспільства темах і дотримуватися правил моральної та етичної поведінки", — пишуть в ЦПД.
Також у ЦПД попереджують громадян про шахрайство. Відомо, що українці отримують у Telegram фейкові повідомлення нібито від Monobank. У повідомленні йдеться про встановлені обмеження на "банці накопичення". Також у SMS зазначається, що для скасування цих обмежень клієнти мають відповісти на дзвінок від співробітників банку.
"Офіційний чат-бот верифікований месенджером Telegram та не використовує жодних емодзі. Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, зверніться до кіберполіції або інших компетентних органів", — наголошують у ЦПД.
Нагадаємо, раніше в TikTok поширювали фейкову інформацію про виплати українцям, які не виїжджали за кордон. У фейкових відео заявляють, що кошти отримають усі громадяни України, які жодного разу за період повномасштабної війни не покидали територію країни.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими