1 243 день війни
Особовий склад
1 041 990
Танки
11 035
Артилерія
30 583
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 198
Крилаті ракети
3 515
Гелікоптери
340
БпЛА
46 982
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У The Telegraph пояснили, як Трамп може прокласти шлях до миру в Україні
Дональд Трамп. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У The Telegraph пояснили, як Трамп може прокласти шлях до миру в Україні

Нещодавня заява Дональда Трампа про те, що Сполучені Штати Америки надішлють Україні більше батарей Patriot, має більше значення, ніж здається на перший погляд. Впродовж останніх місяців політик непослідовно поводився щодо підтримки Києва, але саме це рішення стало результатом тривалих і ретельно продуманих переговорів за участю високопосадовців НАТО.

Як повідомляє видання The Telegraph, посилаючись на британського журналіста та історика Овена Метьюза, йдеться про масштабну ініціативу щодо створення для України цілісної системи протиповітряної оборони, яка буде подібною до ізраїльського "Залізного купола". Така система буде здатна перехоплювати як ракети, так і дрони.

Своєю чергою, голова Інституту стратегічних досліджень Сходу і Заходу, який безпосередньо обізнаний з неофіційними переговорами наголосив, що захист України від майбутніх повітряних атак з боку Росії є "ключовою передумовою для будь-якого стійкого мирного врегулювання".

"Перемовники від НАТО натрапили на три головні виклики: переконати адміністрацію Трампа надати сучасні системи Patriot, залучити європейців до фінансування проекту та спробувати схилити Росію до прийняття нової оборонної реальності. Завдяки заяві Трампа перші два пункти вже реалізуються" — наголошує The Telegraph.

Водночас найскладнішим завданням є переконати Кремль погодитися на відповідні умови. Видання зазанчає, що у лютому, після серії таємних зустрічей між високопосадовцями НАТО та представниками російського військово-політичного керівництва, здавалося, що Москва близька до того, щоб прийняти розгортання в Україні системи, подібної до американської THAAD — Terminal High Altitude Area Defense, яка вже встановлена в Румунії, Південній Кореї, Саудівській Аравії та ОАЕ.

"Втім, ті переговори зазнали краху, і Росія досі виступає проти створення в Україні аналога "Залізного купола". У відповідь США та ЄС вирішили просувати інтегровану систему протиповітряної оборони без згоди Москви", — додає видання. 

Співрозмовник видання Жан-Крістоф фон Пфеттен наголосив, що єдина причина, чому досі не було досягнуто миру, полягає в тому, що Росія досі не готова прийняти комплексну систему технічної оборони в Україні. За його словами, єдина точка розбіжності — технічна, а не політична. І ця розбіжність триває вже кілька місяців. Інакше мир був би досягнутий одразу після вступу Трампа на посаду президента.

"Нова комплексна система протиповітряної оборони буде базуватися на версії THAAD, адаптованій для інтеграції систем озброєння, здатних збивати масовані атаки дронів", — зазначає The Telegraph.

Оригінальна система Lockheed Martin зосереджена виключно на перехопленні крилатих та балістичних ракет, включно із гіперзвуковими ракетами, такими як "Кинджал". Видання наголосило, що Україні потрібна система оборони, здатна також знищувати сотні дронів, які Росія запускає щоночі, навмисно намагаючись придушити українську оборону та заплутати операторів, змушуючи їх марнувати дорогі ракети.

Безпілотники "Шахед" іранського виробництва, а також їхні клони російського виробництва, відомі як "Герань" мають 50-кілограмову боєголовку та коштують менше, ніж 20 000 доларів. Видання додає, що їх можуть збити українські зенітні дрони або європейські системи виробництва BAE, MBDA та шведської Loke.

Дрон

Ключем до успішної протиповітряної оборони рівня "Залізного купола" є складні радіолокаційні та супутникові системи, які визначають місце розташування та відстежують ракети й безпілотники під час запуску та в польоті. Медійники наголошують, що одна батарея Patriot з її кількома радарами коштує понад мільярд доларів, тому Європі доведеться витратити чимало коштів. 

Patriot

За даними видання, загалом очікується, що весь проект протиракетної оборони коштуватиме до 200 мільярдів доларів, а ключовим завданням є фінансування та розгортання систем, які охоплюватимуть кожен сектор України та українсько-російського кордону.

Нагадаємо, раніше агентство Reuters повідомляло, що британська компанія BAE Systems розробляє нову зброю на базі безпілотника, щоб запропонувати військовим дешевший засіб боротьби з дронами. Це відповідь на виклики, які продемонструвала війна в Україні, де дрони стали ключовим елементом бойових дій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама