Фото: DT.UA

У Туреччині після землетрусів затримують будівельників

У Туреччині, де цього тижня сталися потужні землетруси, які забрали життя понад 20 тисяч людей, затримали 12 осіб. Серед них — будівельники та підрядники.

Як повідомляє агентство DHA, затримань очікується більше. Вони будуть направлені на осіб, котрі причетні до зведення будинків, які одразу обвалилися після початку землетрусу у південно-східних провінціях Газіантеп і Шанлиурфа.

Одним із затриманих є підрядником будівлі в Газіантепі. Його затримали у Стамбулі. Поліція розпочала серію розслідувань, а Мін'юст країни доручив прокурорам у 10 провінціях створити спеціальні "відділення з розслідування злочинів, пов'язаних із землетрусом". Прокуратура в Діярбакирі, яка постраждала від землетрусу, видала ордери на арешт 29 осіб.

Зокрема, вже затримали особу, яка відповідала за зведення багатоповерхового елітного будинку в провінції Хатай. Чоловіка затримали в аеропорту столиці Туреччини, коли той намагався вилетіти з країни.

Відомо, що щонайменше шість тисяч будівель обвалилися після руйнівних землетрусів.

Землетруси у Туреччині

Вранці 6 лютого Туреччину сколихнув землетрус магнітудою 7,8. У центрі села Тепехан району Хатай Алтинозю утворився розлом глибиною 30 метрів. Судячи з фото, які з'явилися в мережі, він розділив оливковий сад площею 35 гектарів.

Президент країни Реджеп Таїп Ердоган оголосив тримісячний надзвичайний стан у десяти провінціях, які найбільше постраждали від землетрусу. У країні також оголосили семиденну жалобу у зв'язку з трагедією.

Відомо також, що внаслідок землетрусів у Туреччині геологічний щит зрушився на три метри. Загальна величина розлому склала щонайменше 150 кілометрів. Президент Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV) Карло Дольоні пояснив, що "це ніби Туреччина зрушила на південний захід". За словами Дольоні, загальна величина розлому склала щонайменше 150 кілометрів, "все сталося за кілька десятків секунд".

Нагадаємо, раніше українське посольство в Туреччині розшукало шістьох українців, які не виходили на зв‘язок після землетрусу. У деяких зруйноване житло.

10 лютого ЗМІ повідомляли, що з-під уламків будівлі в Іскендеруні вдалося врятувати українку Олену Акгьоль разом із її сином Юкселем. Спершу фахівці витягли з-під уламків хлопчика. Згодом у завалах відкрився отвір для порятунку. З нього вдалося врятувати Олену за допомогою ретельної операції. Жінку з сином передали лікарям. Відомо, що стан їхнього здоров’я задовільний.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 11.02.2023 21:42