У середу, 19 березня, в Туреччині затримали головного політичного опонента президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана мера Стамбула Екрема Імамоглу. Його звинуватили в корупції та пособництві терористичній групі. При цьому турецька влада обмежила доступ до багатьох соціальних мереж.
Про затримання Екрема Імамоглу повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що мер Стамбула Екрем Імамоглу є представником Республіканської народної партії (CHP). Проти нього ведуть два окремих розслідування, які також включають звинувачення в керівництві злочинною організацією, хабарництві та махінаціях на тендерах.
Партія Імамоглу планувала через декілька днів назвати його своїм кандидатом у президенти. Ердоган керує Туреччиною вже понад два десятиліття. Мер Стамбула, який перебуває на посаді два терміни, вважається гідним суперником. Про це свідчать опитування.
Імамоглу заявив, що не здасться та продовжуватиме "стояти прямо перед обличчям тиску".
Згідно із заявою стамбульської прокуратури щодо першого розслідування, загалом 100 осіб, включаючи журналістів і бізнесменів, підозрюються у причетності до злочинної діяльності, пов'язаної з певними тендерами, проведеними муніципалітетом.
У повідомленні йдеться, що друге слідство звинуватило Імамоглу та ще шістьох осіб у пособництві Робітничій партії Курдистану, яку Туреччина та її західні союзники вважають терористичною організацією.
Затримання відбулося наступного дня після того, як Стамбульський університет анулював диплом Імамоглу, що, якщо це рішення залишиться в силі, позбавить його можливості балотуватися на президентських виборах. Наступні вибори призначені на 2028 рік, але вони мають відбутися раніше, якщо Ердоган хоче знову балотуватися.
Губернатор Стамбула вирішив заборонити всі мітинги та протести в місті на чотири дні. Крім того, в Туреччині обмежила доступ до багатьох соціальних медіа, включаючи X, YouTube, Instagram і TikTok. Це сталося під час затримання мера Стамбула й інших подій, які опозиція назвала "владним переворотом".
Нагадаємо, минулого тижня аналітики агенції Reuters писали, що Туреччина стає важливим потенційним партнером у процесі перегляду європейської архітектури безпеки. Це пояснюється тим, що Європа прагне зміцнити свою оборону та знайти механізми гарантування безпеки України в умовах можливого припинення вогню.