Угорщина дійшла згоди з Румунією, Словаччиною та Болгарією про введення національних заборон на імпорт української агропродукції. Це відбудеться для захисту своїх ринків, якщо Європейський Союз не продовжить заборону, яка закінчується 15 вересня.
Про це повідомляє міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, пише Reuters.
За словами урядовця, п'ять країн наполягають на продовженні чинної заборони ЄС після закінчення терміну її дії в п'ятницю, а Польща та Угорщина заявили, що в односторонньому порядку продовжать заборону, якщо Єврокомісія не продовжить її.
"Ми домовилися з моїми румунськими, словацькими та болгарськими колегами, що якщо Брюссель не ухвалить рішення про продовження існуючого мораторію, то ми будемо вживати національних заходів в індивідуальному порядку", — заявив Надь.
У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни. Термін дії заборони закінчується 15 вересня. Водночас Україна розраховує, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт буде скасовано.
Раніше в уряді Угорщини заявили, що прагнуть представляти інтереси угорського фермерського товариства, а тому запроваджують тимчасову заборону на імпорт агропродукції з України. Йдеться насамперед про зерно, насіння олійних культур, а також деяку іншу сільськогосподарську продукцію.
Водночас у Польщі вважають, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор. Польський уряд погрожує в односторонньому порядку ухвалити рішення про заборону імпорту, якщо Єврокомісія не продовжить обмеження на ввезення до пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України.
Тим часом парламентський комітет із питань економічної політики й інновацій Болгарії ухвалив проект рішення про те, що країна не підтримує продовження заборони на імпорт деяких видів сільгосппродукції з України. Десять членів комітету проголосували "за" проект рішення, четверо висловилися "проти", двоє утрималися. Остаточне рішення парламент має ухвалити на пленарному засіданні.
Нагадаємо, що Міністерство зовнішніх справ України відреагувало на намір п’яти сусідніх країн Європи продовжити заборону на імпорт української аграрної продукції. У МЗС наголосили, що односторонні обмеження на український імпорт не відповідають "духу і букві" Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. У відомстві звернулися до керівництва Євросоюзу та причетних країн із закликом знайти збалансоване рішення.
Із цього приводу зробив заяву і президент України Володимир Зеленський. За його словами, Україна категорично проти будь-яких подальших обмежень на експорт зерна. Якщо Європейський Союз продовжить заборону на імпорт українського зерна, то наша держава буде змушена звернутися до міжнародного арбітражу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими