1 148 день війни
Особовий склад
936 210
Танки
10 638
Артилерія
26 377
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 132
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 837
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Заборона Польщею імпорту українського зерна: Шмигаль розповів, як відповість Київ
Фото: Telegram Денис Шмигаль

Заборона Польщею імпорту українського зерна: Шмигаль розповів, як відповість Київ

Якщо Польща заблокує імпорт українського зерна, то наша держава звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ). Київ дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, так і за правом СОТ.

Про це глава уряду Денис Шмигаль написав у TwitterПремєр-міністр наголосив, що Україна, попри війну і блокування Росією наших портів, дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з ЄС, так і за правом СОТ. 

"Ми не мали й не маємо намірів шкодити польським фермерам. Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин! Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм ГАТТ", — йдеться у повідомленні.

Заборона на імпорт українського зерна

У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни.

Термін дії заборони закінчується 15 вересня. Водночас Україна розраховує, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт буде скасовано з 15 вересня.

Раніше в уряді Угорщини заявили, що прагнуть представляти інтереси угорського фермерського товариства, а тому запроваджують тимчасову заборону на імпорт агропродукції з України. Йдеться насамперед про зерно, насіння олійних культур, а також деяку іншу сільськогосподарську продукцію.

Водночас у Польщі вважають, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор.

Нагадаємо, що Міністерство зовнішніх справ України відреагувало на намір п’яти сусідніх країн Європи продовжити заборону на імпорт української аграрної продукції. У МЗС наголосили, що односторонні обмеження на український імпорт не відповідають "духу і букві" Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. У відомстві звернулися до керівництва Євросоюзу та причетних країн із закликом знайти збалансоване рішення.

З цього приводу зробив заяву і президент України Володимир Зеленський. За його словами, Україна категорично проти будь-яких подальших обмежень на експорт зерна. Якщо Європейський Союз продовжить заборону на імпорт українського зерна, то наша держава буде змушена звернутися до міжнародного арбітражу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама