Угода між Україною та Сполученими Штатами Америки про створення Інвестиційного фонду відбудови, яка була підписана 1 травня, є безстроковою. Проте через 10 років сторони можуть переглянути її умови.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "Ми-Україна". Очільник уряду зауважив, що через 10 років Україна та США можуть навіть анулювати документ.
"Дана угода є безстроковою, але через 10 років сторони можуть розглянути перші умови розподілу прибутків вперше і далі сторони можуть продовжувати угоди або за згодою сторін угода може бути припинена. Тобто вона, як і більшість міжнародних угод, не має обмеження термінами, тому вважається безстроковою юридично, але за згодою сторін може бути припинена в будь-який момент. Ми очікуємо і хотіли б, щоб ця угода працювала для України більше 10 років, тому що для нас це фонд прямих інвестицій, хороший інвестиційний інструмент тому, звичайно, ми зацікавлені в якому довшій роботі такого фонду", — розповів Шмигаль.
Водночас прем'єр додав, що для реалізації угоди Україна та США підпишуть ще деякі угоди, але вони "будуть мати імплементаційний характер" і будуть підписуватись між українською агенцією, американською державною компанією DFC.
"Це будуть угоди про створення та функціонування фонду, можливо інші імплементаційні речі — вони не потребуватимуть ратифікації", — уточнив Шмигаль.
Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявляв, що внесок України до Інвестиційного фонду відбудови, який створено у межах угоди про корисні копалини зі США, буде здійснено коштом частини доходів від нових ліцензій на видобуток.