Українська влада стурбована тим, що президент Володимир Зеленський вразливий для російської кампанії дезінформації, яка буде спрямована на підрив його авторитету.
Про це повідомляє Bloomberg.
За даними видання, Київ готується до спонсорованої Кремлем риторики, яка спробує використати сумніви в репутації президента у спробі дестабілізувати суспільну довіру, особливо серед українських передових військ, за словами людини, знайомої з мисленням Зеленського, яка говорила на умовах анонімності.
Це питання виникло у делікатний момент для українського лідера, чия колись бездоганна популярність падає, оскільки війна триває третій рік, а російські війська переходять у наступ. Офіційні особи країни стурбовані тим, що прогрес може посилитися до літа, якщо союзники не збільшать постачання боєприпасів, запаси яких виснажуються.
Центральним елементом зусиль Кремля буде спроба підірвати демократичну легітимність Зеленського в очах громадськості, оскільки його п'ятирічний термін добігає кінця без голосування за переобрання. Український лідер ясно дав зрозуміти, що він очікує, що Кремль ухопиться за це питання, навіть попри те, що президент Володимир Путін цього місяця організує вибори, результати яких жорстко контролюються російською владою, щоб продовжити його майже чвертьстолітнє правління.
"Це не думка західних партнерів або, можливо, когось усередині України, а наратив і програма Російської Федерації", — заявив Зеленський раніше цього тижня. Він сказав, що розвідка країн "Великої сімки" отримала документи, які б підтверджували план Кремля.
Оскільки близько п'ятої частини української території перебуває під російською окупацією, мільйони людей залишили країну, а інфраструктура країни зруйнована внаслідок дворічного вторгнення, воєнний стан наклав обмеження на вибори. Зеленський, який обійняв посаду 20 травня 2019 року, інакше агітував би за голосування, яке відбудеться наприкінці березня, якби він балотувався на другий термін. Проте українська контррозвідка описала план Росії щодо розв'язання кампанії з підриву суспільної довіри до демократичних інститутів у першій половині червня, включаючи заяви про те, що Зеленський прострочив свій термін із травня.
Кампанія буде спрямована на те, щоб підірвати легітимність влади після 20 травня, а також "посіяти паніку, розпач, призвести до штучного конфлікту між цивільною та військовою владою, сварки між нами та нашими союзниками" та пропагувати теорії змови, йдеться у повідомленні.
Зеленський порушив це питання перед групою законодавців на закритій зустрічі минулого місяця, закликавши їх забезпечити, щоб лінія легітимності не поширювалася, за словами людини, яка була присутня на зустрічі та розмовляла на умовах анонімності.
Одним з факторів почуття вразливості Зеленського є популярність, що згасає. Хоча президента воєнного часу підтримує переважна більшість громадян України, опитування показують, що його позиція пом'якшується. Звільнення минулого місяця його популярного генерала Валерія Залужного та невдачі на лінії фронту призвели до повільної руйнації довіри.
У 2024 році в Україні мають відбутися президентські вибори — вони заплановані на кінець березня. Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що не покине свою країну під час війни. У такий спосіб він відповів на запитання, чи піде він на другий термін, якщо вибори у 2024 році таки відбудуться.
Своєю чергою спікер парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що парламентські вибори в Україні будуть проводити лише після закінчення воєнного стану. Нині організувати голосування неможливо через декілька причин. Щоправда, вже у липні голова Верховної Ради сказав, що Конституція не забороняє проведення виборів під час війни.
Раніше Зеленський допустив можливість проведення виборів під час режиму воєнного стану. Однак для цього, за його словами, потрібно змінити законодавство та гарантувати безпеку учасникам голосування.
Нагадаємо, 23 вересня під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо Зеленський заявив, що найбільшими складнощами для виборів в Україні під час війни є безпекові питання та фінансування кампанії. Також гарант зауважив, що проблемним є питання, як голосувати людям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Водночас Зеленський наголосив, що мільйони українців перебувають за кордоном, і поки що ніхто не може знайти відповідь, як організувати їхнє голосування. Крім того, за словами президента, можуть бути окремі труднощі з волевиявленням військових, яких в Україні налічується мільйон.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими