Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону. Надання власних даних ТЦК і СП не означає автоматичну мобілізацію на фронт.
Про це повідомила міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в коментарі Deutsche Welle.
"Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, в якому обсязі можемо заміняти чоловіків на полі бою. Мовиться про потенціал мобілізації — облік та інформацію. І це першочергова мета нашого рішення", — зазначила вона.
За її словами, у травні Україну відвідає єврокомісар з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон для того, аби обговорити питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС діє до березня 2025 року.
"Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в державу, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень. Не забуваймо, що війна триває і ми маємо її виграти", — додала Стефанішина.
Як відомо, 23 квітня уряд України оприлюднив правила, згідно з якими паспорти чоловікам призовного віку можуть оформлятися лише всередині держави, а не в іноземних дипломатичних установах. Як наслідок — чоловіки віком від 18 до 60 років, які проживають за кордоном, не зможуть отримати нові паспорти або продовжити термін дії документа.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив нещодавно: в Польщі вважають, що Україна повинна проявити ініціативу щодо повернення чоловіків призовного віку з-за кордону. А нововведення щодо обмеження консульських послуг назвали "цікавим".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими