Україна продовжує розширювати внутрішню оборонно-промислову базу, а також здійснює заходи щодо спрощення мобілізаційних підходів.
Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив 30 липня, що Міністерство оборони України (МОУ) підписало дві невказані угоди з вітчизняними підприємствами ОПК на суму майже п'ять мільярдів гривень (близько 121 мільйон доларів США). 1 серпня МОУ оголосило, що підписало угоди на суму понад 3,7 мільярда гривень (близько 90 мільйонів доларів США) з вітчизняними виробниками на постачання українських військових ударних безпілотників наземного базування.
Українські військові продовжують оптимізувати та спрощувати процеси мобілізації та набору для покращення поточних зусиль щодо формування сил. Український Генеральний штаб оголосив 1 серпня, що він розробив пропозиції щодо спрощення мобілізації, зниження ризиків для мобілізованого персоналу, надання командирам можливості відбирати та набирати військовослужбовців безпосередньо для служби у своїх підрозділах та надання новобранцям можливості обирати вакантні посади у військових частинах.
Західні партнери України продовжують підтримувати Україну у нарощуванні її обороноздатності. Рустем Умєров та Перша леді України Олена Зеленська відвідали Стамбул 2 серпня для спуску на воду корвета класу "Гетьман Іван Виговський" класу "Ада". Умєров заявив, що Україна та Туреччина домовилися про будівництво корветів класу "Гетьман Іван Виговський" та класу "Гетьман Іван Мазепа" класу "Ада" у Туреччині через вторгнення Росії в Україну.
На початку серпня Генеральним штабом Збройних сил України опрацьовано пропозиції щодо змін до "Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період". Вони надають можливість командирам військових частин здійснювати призов осіб, які виявили бажання проходити військову службу без участі у цих заходах територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
У Генштабі підкреслили, що впровадження змін у мобілізаційних заходах дозволить:
Нагадаємо, вже 16 липня для військовозобов'язаних завершився 60-денний термін для оновлення військово-облікових даних, який був відведений законом про мобілізацію. Відтак, всі чоловіки віком від 18 до 60 років, а також жінки медичних спеціальностей повинні до цього дня подати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки оновлені дані про себе.
Недавно заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомляла, що на теперішній момент робота із впровадження в Україні електронних повісток військовозобов'язаним не ведеться, адже для цього необхідно ухвалити відповідне законодавство.
Також повідомлялось, що Кабінет міністрів вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Раніше директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк заявив, що оновлення військово-облікових даних не означає обов'язкову мобілізацію таких осіб. Потреба Збройних сил для призову значно менша, ніж мобілізаційний ресурс держави.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими