Україна та Велика Британія розпочинають реалізацію перших 13 інноваційних проектів в енергетиці. Це стосується програми InnovateUkraine.
Про це повідомила прес-служба Міненерго за підсумками зустрічі міністра енергетики України й очільника британської дипломатії Девіда Кемерона.
За словами Кемерона, саме "зелені технології" та "зелена енергетика" можуть забезпечити енергетичну незалежність країн в умовах, коли Росія намагається використати енергію для формування залежності.
Зі свого боку Герман Галущенко подякував Великій Британії за підтримку України у боротьбі з Росією та наголосив на ефективній співпраці між країнами в енергетичній сфері. Зокрема, міністр відзначив важливість внеску Великої Британії до Фонду підтримки енергетики у сумі 27,5 мільйона євро. Зараз між сторонами тривають перемовини про збільшення цього внеску протягом року.
"Зараз маємо шанс продемонструвати, що в боротьбі за енергетичну незалежність ми боремося за майбутнє. Адже зелений перехід — це не просто про екологію чи децентралізовану генерацію. Для України — це питання національної безпеки. Впевнений, що реалізація проєкту у сфері зелених технологій має велике значення для майбутньої співпраці України та Великої Британії в енергетичному секторі", — сказав Галущенко.
У Міненерго також зазначили, що фінансування проектів у межах програми InnovateUkraine на суму 16 мільйонів фунтів стерлінгів забезпечить британський уряд.
Серед відібраних для інвестування — проекти у сфері енергоефективності та теплопостачання, впровадження інноваційних рішень щодо акумуляторних батарей для відновлюваних джерел енергії та інноваційних технологій для оптимізації й збільшення виробництва біогазу. Відповідні проєкти планується втілити протягом наступних двох років, вони матимуть підтримку для подальшого пошуку інвестицій та виходу на ринок.
Програма InnovateUkrainе, що реалізується британським інноваційним агентством, також залучить додаткові п’ять мільйонів фунтів від приватного сектору та передбачає співпрацю між понад 50 британськими та українськими організаціями.
Домовленості про відповідне партнерство підписали міністр енергетики України Герман Галущенко та державний міністр із питань Європи МЗС Великої Британії Лео Докерті під час Конференції з відновлення України у Лондоні минулого року.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Повітряні сили Британії не можуть збивати дрони над Україною. За його словами, втягування сил НАТО в прямий конфлікт з армією РФ призведе до загострення конфлікту.
Ще 10 квітня Україна та Велика Британія підписали важливу угоду в рамках домовленостей про співпрацю у сфері оборонних матеріалів.