Фото: Fibi

Україна знову опинилася у групі найбільш економічно невільних країн світу

Україна знову опинилася у групі найбільш економічно невільних країн світу. Наша держава займає 150 місце зі 165.

Про це йдеться у звіті "Економічна свобода у світі" канадського Інституту Фрейзера.

В оновленому рейтингу серед 165 країн і територій Україна опинилася на 150 місці. Минулого року — була на 113. Таке падіння є результатом того, що рейтинг вперше враховує дані, зібрані після початку повномасштабного вторгнення Росії. Так, тривалі воєнні дії негативно вплинуло на наші показники.

Оцінки України за ключовими компонентами економічної свободи:

  • розмір уряду: погіршення із 7,29 до 5,83;
  • правова система та права власності: погіршення із 4,58 до 4,37;
  • доступ до надійних грошей: погіршення із 6,39 до 4,68;
  • свобода міжнародної торгівлі: погіршення із 6,68 до 6,05;
  • регулювання ринку праці та бізнесу: погіршення з 5,37 до 4,67.

"Найбільше падіння спостерігається в показниках розміру уряду, а, якщо точніше, фіскального розміру уряду, та доступу до надійних грошей, що є абсолютно очікуваним, оскільки цей звіт базується на даних за 2022 рік. Відповідно, ми вперше бачимо оцінку впливу повномасштабного вторгнення і повʼязаних з ним явищ та рішень на економічну свободу українців", — заявила директорка Центру Бендукідзе Наталія Мельник.

В кінці рейтингової таблиці поруч з Україною опинилися такі країни, як Ємен, Лівія, Іран, Аргентина, Мʼянма, Алжир, Сирія, Судан, Зімбабве та Венесуела. У цілому, середній світовий показник економічної свободи продовжує знижуватися.

Очолив рейтинг Гонконг, потіснивши Сінгапур на другу позицію. За ними традиційно слідують Швейцарія, Нова Зеландія та США. 

Щорічний індекс, опублікований у журналі Economic Freedom of the World, вимірює ступінь, до якого людям у 165 юрисдикціях по всьому світу дозволено робити власний економічний вибір. У середньому по всіх країнах глобальна економічна свобода зросла з 2000 по 2019 рік, але зменшувалася в кожному з трьох років з того часу, стираючи здобутки за понад десятиліття.

Нагадаємо, у вересні Європейський банк реконструкції та розвитку зберіг прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2024 році на рівні 3%, проте погіршив його на наступний рік — із 6% до 4,7%.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 16.10.2024 15:10