1 240 день війни
Особовий склад
1 038 650
Танки
11 029
Артилерія
30 438
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 414
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Україна на порозі великого траншу: ЄС готує 88 млрд євро — Politico
Фото: Istockphoto.com

Україна на порозі великого траншу: ЄС готує 88 млрд євро — Politico

Європейська комісія наближається до ухвалення пропозиції щодо центрального бюджету в розмірі 1,717 трильйона євро на семирічний період, починаючи з 2028 року. Спеціальний позабюджетний фонд для України становитиме 88 мільярда євро.

Як повідомляє Politico, відповідна цифра, що міститься в документі, з яким ознайомилося видання і за який борються високопосадовці Єврокомісії в Брюсселі за кілька годин до публічного оголошення плану, означатиме збільшення видатків ЄС порівняно з останнім бюджетом, який діє з 2021 року.

Так, у тому випадку, якщо члени Комісії на чолі з президенткою Урсулою фон дер Ляєн узгодять цю пропозицію протягом найближчих кількох годин, це означатиме, що загальні витрати зростуть до 1,23 % валового національного доходу за сім років, починаючи з 2028 року, порівняно з приблизно 1,1 % за поточний період.

"Переговори всередині Єврокомісії тривали до пізньої ночі вівторка, і чиновники попередили, що цифри ще можуть змінитися. Заплановане значне збільшення порівняно з попереднім семирічним періодом не є незвичайним на цьому етапі, оскільки очікується, що національні уряди будуть поступово скорочувати його перед тим, як дати остаточне схвалення до кінця 2027 року", — наголошує видання.

Водночас більша частина бюджету формується коштом внесків 27 урядів ЄС, а менші джерела доходів, такі як митні збори та податок на пластик, доповнюють остаточну суму. Politico наголошує, що декілька країн, включно з Німеччиною, найбільшою і найпотужнішою економіку ЄС, вже попередили про небезпеку розширення фінансового фонду ЄС в той час, коли виборці по всій Європі все частіше звертаються до популістських і антиєвропейських сил.

"Бюджет ЄС, відомий як багаторічна фінансова рамка, охоплює всі витрати ЄС, від субсидій фермерам до допомоги країнам, що розвиваються, культурних проектів і транспортної інфраструктури", — додає Politico.

Окрім застережень Німеччини, Франція, друга за величиною економіка ЄС, також не бажає збільшувати свої внески, адже Париж натрапляє на проблему зі стрімким зростанням дефіциту та боргу. 

Видання додає, що окремо Єврокомісія запропонує три нові податки, спрямовані на електровідходи, тютюнові вироби та компанії в ЄС з оборотом понад 50 мільйонів євро, для погашення спільного боргу після COVID-19. Очікується, що виплати коштуватимуть від 25 до 30 мільярдів євро щороку, починаючи з 2028 року.

Нагадаємо, на початку липня речник Єврокомісії Гійом Мерсьє повідомляв, що Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама