У неділю, 18 лютого, двопартійна делегація американських сенаторів прибула з офіційним візитом до столиці Угорщини Будапешту. Представники делегації мали намір закликати угорський уряд негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО, проте урядовці відмовилися зустрічатися з сенаторами.
Про це повідомляє видання The Washington Post.
Американські сенатори обурені тим, що жоден член уряду Угорщини не прийняв запрошення зустрітися з делегацією.
"Зі вступом Швеції до НАТО Угорщина і ваш прем'єр-міністр зроблять велику послугу волелюбним народам світу", — сказав сенатор-республіканець Том Тілліс під час прес-конференції в посольстві США у Будапешті.
За словами сенаторки-демократа Джина Шахін, той факт, що жоден член угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією, її "розчаровує", але вона "налаштована оптимістично" і сподівається, що питання про вступ Швеції буде подано на ратифікацію, коли угорські законодавці знову зберуться на засідання 26 лютого.
Сенатор-Демократ Кріс Мерфі зауважив, що відмова уряду Орбана зустрітися з делегацією є "дивною і викликає занепокоєння".
"Ми є досить мудрими в політиці, щоб розуміти, що якщо прем'єр-міністр Орбан захоче, щоб це сталося, тоді парламент зможе рухатися вперед", — сказав він.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петро Сійярто сказав у п'ятницю, що вітає візит сенаторів, але заявив, що не варто намагатися чинити на них тиск, оскільки Угорщина є суверенною країною.
"Ми радіємо, що вони (американська делегація, — ред.) приїжджають сюди, тому що самі бачать, що все, що вони читають про Угорщину в ліберальних американських ЗМІ, — це нахабна брехня", — сказав Сійярто.
Додамо, що наразі Угорщина — це єдина з 31 країни-членів НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції.
Нагадаємо, Угорщина відкинула нові санкції проти Росії. Офіційного пояснення такого кроку немає, однак імовірно, це через наявність у списку китайських компаній.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими