Підтримати проект
Уряд ухвалив Угоду про спільний контроль на українсько-молдовському державному кордоні
04 ЖОВТНЯ 2017 13:37

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 4 жовтня, під час засідання Кабінету міністрів України, інформує TrueUA.

Угода стосується прикордонних відомств України та Молдови і передбачає спільний контроль осіб, транспортних засобів,  товарів та предметів у спільних пунктах пропуску.   

Документ ухвалено задля розвитку транскордонного співробітництва, добросусідських відносин та взаємопорозуміння на спільній ділянці кордону. А також з метою ефективної протидії нелегальній міграції та протиправній діяльності.   

Дана система дозволить покращити взаємодію між прикордонними та митними службами України та Молдови, сприятиме збільшенню товарообміну між двома країнами та спростить процедуру перетину кордону для громадян обох держав.  

Спільний контроль здійснюється у пунктах пропуску «Крива-Мамалига», «Кельменці-Ларга», «Россошани-Брічень», «Кучурган-Первомайськ», «Маяки-Паланка-Удобне», «Рені-Джюрджюлешть».  

Угода укладається строком на п’ять років і автоматично продовжується, якщо жодна зі сторін не направить письмове повідомлення про намір припинити її дію.   

Нагадаємо, що у липні на пункті пропуску «Кучурган», вже розпочався спільний контроль представників прикордонних та митних відомств України та Республіки Молдова.

 

Події, 04.10.2017 13:37