Фото: TrueUA

Уряд виділив кошти на продовження програми "єВідновлення": про яку суму йдеться

У вівторок, 21 травня, Кабінет міністрів виділив з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії чималі кошти на продовження реалізації програми "єВідновлення". Йдеться про майже 500 мільйонів гривень.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 травня.

"Виділили з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії понад 428 мільйона гривень на продовження реалізації програми "єВідновлення". Це кошти для компенсацій громадянам вартості зроблених ремонтів в оселях, що постраждали від війни", — зазначив очільник українського уряду.

Шмигаль поінформував, що програмою "єВідновлення" за рік скористалися понад 57 тисяч українців. Вони отримали від держави більш ніж 11 мільярдів гривень. З них 5,8 мільярда гривень — це кошти на ремонти та ще 5,6 мільярда гривень — на купівлю нерухомості через житловий сертифікат. Станом на 21 травня 2800 українських придбали собі оселю за цією програмою.

Як скористатися програмою "єВідновлення"?

Для того, щоб придбати нове житло замість зруйнованого, необхідно:

  • подати заяву про зруйноване житло у застосунку "Дія", через ЦНАП або у нотаріуса;
  • зачекати, поки комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації;
  • отримати житловий сертифікат у "Дії";
  • вибрати нове житло та забронювати кошти на нього в "Дії".
  • протягом п'яти робочих днів у застосунку надійде підтвердження про бронювання;
  • припинити право власності на знищене житло та оформлення угоди купівлі-продажу;
  • упродовж п'яти днів кошти надійдуть продавцю.

Варто зазначити, що першочергово фінансову допомогу за програмою "єВідновлення" отримують учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані українці, багатодітні сім’ї, опікуни та патронатні вихователі дітей-сиріт й люди з інвалідністю І та ІІ груп. Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу.

Нагадаємо, 31 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким українцям повертають гроші за ремонт зруйнованого житла. А з 27 грудня розпочали виплачувати компенсації.

Додамо, на початку січня в Україні відбулася перша реалізація житлового сертифіката за програмою "єВідновлення". Сім'я з Гостомеля, яка втратила будинок через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, обрала для купівлі будинок у Бучі Київської області.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 21.05.2024 18:58