Успішний старт: Люсі вже в космосі

16 ЖОВТНЯ 2021 20:23

Місія NASA "Люсі" успішно стартувала на ракеті "Атлас V" Об'єднаного стартового альянсу сьогодні з космічного комплексу 41 на космічній станції Кейп Канаверал у Флориді.

Протягом наступних 12 років Люсі буде супроводжувати один астероїд головного поясу та сім астроїдів поясу Трояна, що робить корабель першим в історії освоєння космосу, який досліджує таку кількість унікальних астероїдів. 

Приблизно за годину після запуску Люсі надіслала свій перший сигнал на Землю з власної антени. Космічний апарат зараз рухається зі швидкістю близько 108 000 км/год по траєкторії, яка обернеться навколо Сонця і поверне його до Землі в жовтні 2022 року. Таким чином корабель отримає новий гравітаційний поштовх.

"Ми почали працювати над концепцією місії Люсі на початку 2014 року", - сказав під час запуску Хел Левісон, головний науковий спеціаліст місії з філії Південно-Західного дослідницького інституту. «Мине кілька років перш, ніж ми потрапимо на перший троянський астероїд, але ці об’єкти варті того, щоб чекати через їхню величезну наукову цінність. Вони - як діаманти в небі», - резюмував він.

Перша гравітаційна допомога Землі в 2022 році прискорить корабель і направить його за межі орбіти Марса. Потім космічний корабель повернеться до Землі за черговою гравітаційною допомогою в 2024 році, яка приведе Люсі до астероїда Дональджохансон. Цей обєкт розташований в межах головного поясу астероїдів Сонячної системи і відбудеться це вже у 2025 році.

Потім Люсі вирушить на свою першу зустріч з троянським астероїдом у поясі Юпітера. Відбудеться це у 2027 року. Після завершення перших чотирьох цільових польотів, космічний корабель вирушить назад на Землю за третьою гравітаційною допомогою вже у 2031 році, що призведе до зустрічі з наступним поясом астероїдів вже у 2033 року.

Як повідомляло TrueUA, сьогодні NASA запустило у космос корабель Люсі, який має впродовж 12 років досліджувати астероїди в полі Юпітера.

На фото: експозиція за 2 хвилини і 30 секунд польоту ракети "Атлас V" з космічним кораблем "Люсі". Люсі стане першим космічним кораблем, який вивчить троянські астероїди Юпітера. 

Технології, 16.10.2021 20:23