1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Австрії виявили рештки мамонтів, які розкривають побут давніх людей
Фото ілюстраційне. Джерело: Pixabay

В Австрії виявили рештки мамонтів, які розкривають побут давніх людей

У ході розкопок поблизу столиці Австрії Відня археологи виявили останки щонайменше п’яти вовняних мамонтів, яким близько 25 тисяч років. Тварин убили давні мисливці, а їхні рештки використовували для виготовлення знарядь та інших предметів побуту.

Як повідомляє видання Live Science, археологи припускають, що стародавні люди спеціально обробляли бивні мамонтів. Це було потрібно для виготовлення наконечників списів чи інших інструментів.

Зазначається, що відповідну знахідку виявили у Лангманнерсдорфі, приблизно за 65 кілометрів на захід від австрійської столиці. Дослідники зазначили, що кістки були згруповані у двох окремих зонах. У першій — зібрані кістки кількох мамонтів із чіткими слідами обробки людськими інструментами, а поруч були виявлені кам’яні знаряддя. У другій зоні знайдено бивні щонайменше трьох мамонтів — цілі й фрагментовані, складені окремо від решти скелетів.

"Те, що ми виявили не просто поодинокі кістки, а ціле місце інтенсивної обробки кількох тварин, перевершило всі очікування", — наголошує вчений.

Вчені зауважили припускають, що виявлені ними бивні мамонта, стародавні люди спеціально обробляли. Вони використовували їх для виготовлення наконечників списів чи інших інструментів.

Мамонти сягали до 3,5 метра заввишки та мали масивні вигнуті бивні. Вони населяли Європу, Азію та Північну Америку в період останнього льодовикового максимуму, який завершився близько 11 700 років тому. Для палеолітичних мисливців мамонти були джерелом їжі, кісток для знарядь і укриттів, а також шкур для захисту від холоду. Більшість мамонтів зникли приблизно 10 000 років тому, ймовірно, через зміну клімату та полювання на них. Втім, на окремих ізольованих островах невеликі популяції дожили ще приблизно до 4 000 років тому.

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що приручення вовків і перетворення їх на собак, ймовірно, пройшло за ініціативою самих хижаків, які віддали перевагу співіснуванню з людьми замість виживання в дикій природі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама