Підтримати проект
В Грузії оголосили результати парламентських виборів
Світ, 22.11.2020 13:51

ЦВК Грузії оголосила результати другого туру виборів. Згідно з даними виборчкому, в  усіх 17 одномандатних округах перемогли кандидати від правлячої партії «Грузинська мрія».

«Вибори, що відбулися в суботу, пройшли в спокійно, без будь-яких серйозних порушень», - сказала на брифінгу представниця ЦВК Натія Іоселіані, передає інфрмагенція «Інтерфакс».

Опозиція бойкотувала другий тур виборів, оскільки вважає результати першого туру фальсифікованими.

«У новому парламенті правляча партія «Грузинська мрія» отримає 90 депутатських мандатів, а вісім опозиційних партій - 60 мандатів. Ми знову пропонуємо опозиції відмовитися від бойкоту і повернутися до політичної діяльності в парламенті», - заявив виконавчий секретар «Грузинської мрії» Іраклій Кобахідзе.

Вибори до однопалатного парламенту Грузії відбулися 31 жовтня за новими правилами. Виборчий бар'єр знизили з трьох до одного відсотка. Зі 150 депутатів грузинського парламенту 120 обирають за партійними списками, а 30 - за мажоритарною системою.

За підсумками першого туру, правляча партія «Грузинська мрія - Демократична Грузія» набрала 48,15 відсотка голосів. Опозиційний блок «Єдиний національний рух - об'єднана опозиція - Сила в Єдності» здобула 27,14 відсотка.

Опозиційні партії не визнали результати виборів, які вони вважають фальсифікованими, і відмовилися від входження до парламенту. Відтоді в Тбілісі неодноразово відбувалися масові протести. Опозиція та її прибічники вимагають провести нове голосування, а також, щоб голова ЦВК Тамара Жванія пішла у відставку. Натомість у правлячій партії «Грузинська мрія» вважають ці вимоги опозиції безпідставними.

Світ, 22.11.2020 13:51