Фото: Офіс президента

В Офісі президента назвали переваги передачі Україні F-16

Передача американських винищувачів F-16 Україні зможе мінімізувати втрати та знизити ризики масштабування війни.

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

"Передання Україні винищувачів F-16 — це передусім про повне розуміння країнами-донорами (країнами Північної Європи) і загальної природи війни, і саме цього етапу. Це також про деескалацію, суттєве зниження ризиків масштабування війни та прискорення справедливого фіналу", — написав він у Twitter.

Подоляк додав, що коли йдеться про передачу Україні винищувачів, то це стосується мінімізації наших втрат, і оптимізації наступальних операцій, а також збільшення ефективності знищення російського окупаційного угруповання.

"Країни, які сьогодні погоджуються передати авіаційну техніку Україні, відкрито показують, що вони глибоко зацікавлені в захисті міжнародного права, демократії та справедливості. Усе це можливе лише за абсолютного програшу Росії", — наголосив керівник ОП.

До того ж він зазначив, що вкрай важливо, аби подібні рішення ухвалювали й інші союзники України з коаліції.

Як довго можуть літати модернізовані F-16

Завдяки розвинутим та опрацьованим програмам модернізацій та продовження строків експлуатації F-16 буде у строю ще довгий час. Це підтверджує й те, що літаки F-16C/D, які почали виробляти у середині 90-х років, будуть у строю в США ще до 2050-х років.

F-16

Фото: Pixabay

Окрім цього, Румунія також експлуатує вживані F-16. Повітряні сили країни планують експлуатувати їх до середини 2030-х років шляхом проведення всіх регламентних ремонтів. При цьому румунський уряд працює над питанням їх заміни. При цьому не варто забувати, що експлуатація винищувачів в умовах війни швидше вичерпує ресурс машин.

Винищувачі F-16 для України

Президент США Джо Байден 21 травня схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.

25 травня на зустрічі у форматі "Рамштайн" союзники повідомили, що коаліцію з навчання ЗСУ на F-16 очолять Данія та Нідерланди й увійдуть у неї ще чотири країни: Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Один з лідерів "авіаційної коаліції" — Нідерланди — 14 червня заявили, що навчання стартують у найближчі місяці.

22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. 

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв, що навчання триватимуть щонайменше шість місяців. За його словами, Україна ще повинна модернізувати деяку інфраструктуру для літаків. Резніков сподівається, що F-16 у небі над Україною літатимуть вже до весни наступного року.

Нагадаємо, ми писали, що своїм візитом до Швеції президент Володимир Зеленський прозоро натякнув Байдену, що, мовляв, Україна хоч і зупинила свій вибір на авіаційній співпраці з США, але якщо у Вашингтоні будуть зволікати, то Київ буде змушений зосередитись на співпраці зі Швецією (а США в такому разі втратять потенційний ринок збуту), навіть попри те, що шведські літаки JAS 39 Gripen оцінюються дещо слабшими за американські F-16 Fighting Falcon. 

Водночас прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країна теж потребує винищувачів Gripen. Планів передати ці літаки Україні поки не має. Крісстерссон зазначив, що його країна достатньо географічно велика і повинна захищати себе.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 22.08.2023 15:43