Підтримати проект
В ООН привітали рішення Верховного суду Бразилії тримати відкритим кордон з Венесуелою
Світ, 07.08.2018 20:23

Вчора Бразилія на кілька годин закрила кордон для громадян Венесуели в зв'язку з різким збільшенням числа мігрантів з цієї країни. Практично відразу Верховний суд країни назвав це рішення незаконним і скасував його. Сьогодні в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) вітали касаційний вердикт, повідомляє UN.

«Ми в УВКБ вітаємо рішення, прийняте минулої ночі Верховним судом Бразилії, про скасування постанови федерального судді в прикордонному штаті Рорайма, що зобов'язує призупинити прийом венесуельців і закрити кордон», - заявив сьогодні на брифінгу в Женеві прес-секретар УВКБ Вільям Спиндлер.

Він повідомив, що в цьому році 117 тисяч венесуельців звернулися із заявою про надання притулку в Бразилії. Це набагато більше, ніж за весь минулий рік. Вільям Спиндлер додав, що щодня сотні громадян Венесуели перетинають кордон з Бразилією в штаті Рорайма біля міста Покарайма. Люди біжать до сусідньої країни в пошуках роботи, притулку і захисту.

У понеділок на цьому тижні потік венесуельських біженців був тимчасово припинений після рішення федерального судді закрити кордон з Венесуелою. Але вже буквально через кілька годин Верховний суд назвав це рішення незаконним і скасував його.

У ті кілька годин, коли кордон був закритий, більше 200 венесуельців не мали можливості пройти імміграційний контроль, однак їх не депортували на батьківщину.

На сьогоднішній день Бразилія стала домом для 32 700 шукачів притулку з Венесуели. Ще 25 тисяч венесуельців живуть в Бразилії в якості мігрантів, маючи на руках офіційний дозвіл на роботу або на тимчасове проживання в країні.

В ООН пов'язують зростання потоків біженців з Венесуели з нестачею продуктів харчування і медикаментів, високим рівнем інфляції, зростанням політичної напруженості і насильством в країні.

Світ, 07.08.2018 20:23