В ООН заявили про «останній шанс» для влади М’янми вирішити кризу щодо мусульман-рохінджа

18 ВЕРЕСНЯ 2017 13:22

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґуттереш заявив, що у лідера М’янми Аун Сан Су Чжі є «останній шанс», щоб зупинити кризу в її країні, в результаті якої понад 400 тисяч представників мусульманської меншини рохінджа втекли у Бангладеш, передає TrueUA з посиланням на Radio Svoboda.  

«Я очікую, що лідер країни зможе стримати це і зможе змінити ситуацію», – сказав генеральний секретар ООН. «У неї є шанс, останній, на мою думку, шанс, зробити це», – додав він.  

Країна М’янма і її президент, лауреат Нобелівської премії Аун Сан Су Чжі, стикаються із посиленою міжнародною критикою щодо поводження рохінджа в країні, особливо в штаті Ракхайн, з боку буддійської більшості.  

Чимало представників мусульманської меншини почали тікати з країни 25 серпня, коли військові влаштували розгін в Ракхайні після підозри, що бойовики рохінджа атакували армійські бази і поліцейські пункти, в результаті чого 12 співробітників служби безпеки загинули.   

Армія заявила, що вбила близько 400 підозрюваних бойовиків. Уряд М’янми заявляє, що його дії спрямовані не проти цивільних, а проти бойовиків.  

Криза рохінжда, ймовірно, стане ключовою темою обговорення на Генеральній асамблеї ООН в Нью-Йорку, куди збираються 18 вересня світові лідери.  

Аун Сан Су Чжі не буде на асамблеї, натомість 19 вересня вона анонсувала телезвернення щодо вирішення кризи. 

 

Світ, 18.09.2017 13:22