Підтримати проект
В Росії виявлено штам пташиного грипу H5N8
Світ, 23.02.2021 13:04

Штам пташиного грипу був виявлений у людини серед семи робітників, які були заражені на російському птахокомбінаті ще в грудні. Докази передачі штаму між людьми відсутні, але Росія повідомила про його передачу Всесвітній організації охорони здоров’я. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на TheGuardian.

Зараз працівники почуваються добре, і «ситуація не набувала обертів», за словами лікаря Анни Попової, керівника служби охорони здоров'я споживачів Росспоживнагляду. За її словами, працівники заразилися під час спалаху штаму на заводі.

В останні місяці спостерігаються спалахи штаму в Росії, Європі, Китаї, на Близькому Сході та в Північній Африці, але лише серед птиці.

Штам H5N8 є смертельним для птахів, і це означає першу передачу штаму від тварин до людей. Хоча Попова заявила про сумніви щодо поширення хвороби серед людей, проте «лише час покаже, як скоро майбутні мутації дозволять йому подолати цей бар'єр».

Відкриття цього штаму «дає нам усім, усьому світу час, щоб підготуватися до можливих мутацій і можливість своєчасно реагувати та розробляти тестові системи та вакцини», - сказала вона.

Відомо, що більшість випадків зараження людини пташиним грипом пов’язані з прямим контактом із зараженою живою або мертвою птицею. Проте їжа, приготована із правильно обробленого пташиного м’яса, вважається безпечною.

Випадки перенесення вірусу, як правило, поширюються через мігруючих диких птахів. Як результат, країни-постачальники м’яса тримають свою птицю в приміщенні або відгороджують її від дикої природи.

Автор: Влада Май

Світ, 23.02.2021 13:04