1 228 день війни
Особовий склад
1 025 260
Танки
10 990
Артилерія
29 921
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
43 609
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В Україні розпочався новий газовий рік: що потрібно знати
Фото: соцмережі

В Україні розпочався новий газовий рік: що потрібно знати

З 1 жовтня в Україні розпочався новий газовий рік, який триватиме до 30 вересня 2024 року. Вчасно передані показники лічильника вливатимуть на розрахунок плати за доставку газу у наступному році.

Про це попереджає Львівська філія "Газмережі". 

"З 1 жовтня розпочався новий газовий рік! А це означає, що цього місяця дуже важливо вчасно й коректно передати показання лічильника газу, аби нарахування за доставку газу у наступному році були здійснені згідно з вашим фактичним обсягом спожитого газу", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що споживачам важливо зафіксувати показники з 1 по 5 жовтня, навіть якщо вони не змінились. Тобто навіть ті, хто виїхали та не використовували газ повинні передати показники, щоб зафіксувати, що вони справді не споживали енергоресурс.

Фото: Львівська філія "Газмережі"

Що таке газовий рік

Газовий рік — це проміжок часу з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного року. Саме обсяг газу, спожитий за цей період, використовують при розрахунку плати за розподіл газу на наступний календарний рік. Офіційно це називається "річна замовлена потужність". Плату за доставку газу розраховують на основі газового року, однак платити цю суму потрібно впродовж календарного року. Тобто з 1 січня по 31 грудня.

Як розраховують плату за доставку газу

Формула розрахунку така: сукупний обсяг спожитого газу ділимо на 12 місяців. Отриману цифру множимо на тариф на розподіл газу, встановлений для конкретної території. Результат — щомісячна сума до сплати в календарному році.

Нагадаємо, раніше НАК "Нафтогаз України"опублікувала заяву, у які йшлося про те, що Україна вперше в історії пройде майбутній опалювальний сезон користуючись газом лише власного видобутку. Для цього наша країна активно збільшує обсяги накопичення блакитного палива.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама