У суботу, 22 червня, в Україні — День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
Офіційно ця дата була затверджена відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року №1245/2000 під назвою "Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні". Дата нагадує українцям про величезні втрати, пережиті народом і про героїзм тих, хто віддав своє життя заради миру.
17 вересня 1939 року Радянський Союз, відповідно до таємних протоколів пакту Молотова — Ріббентропа, ввів війська на територію сучасного заходу України.
Вже 22 червня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.
Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року.
Українські історики оцінюють втрати нашої держави у Другій світовій війні у понад 10 млн людей. Економічні збитки навіть неможливо підрахувати, адже під час бойових дій і 40-місячної окупації територія України була зруйнована та пограбована. Друга світова війна визнана найкривавішим глобальним конфліктом.
У листопаді 2000 року третій Президент України Леонід Кучма видав Указ, у якому йшлося про запровадження національного пам’ятного дня на честь усіх загиблих у нищівній війні, яка розпочалася між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом 22 червня 1941 року і тривала 4 роки. Цього дня вшановують усіх полеглих унаслідок активних бойових дій на території нашої держави.
Нагадаємо, 4 червня в Україні відзначали День пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Після 24 лютого 2024 року кількість маленьких українців, що стали жертвами дій агресора, суттєво зросла.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими