На сьогодні в Україні спостерігається поширення захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Зокрема, у липня кількість позитивних тестів на коронавірус зросла у шість разів. На стаціонарному лікуванні перебуває понад 2,5 тисячі осіб.
Про це розповів заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар України Ігор Кузін на брифінгу.
За його словами, у червні було зафіксовано близько 2 тисяч випадків, а в липні цей показник зріс до майже 12 тисяч. У медичних закладах на стаціонарному лікуванні перебуває понад 2,5 тисячі українців, що є нормальним для такого спалаху.
"На щастя, відсоток госпіталізації не такий великий. На стаціонарному лікуванні перебуває трішки більш як 2,5 тисячі, і це абсолютно нормально для такого пікового підйому", — зазначив він.
Кузін додав, що в Україні станом на сьогодні циркулює 10 субваріантів штаму "Омікрон", який, має відносно легкий перебіг, але характеризується швидшим розповсюдженням вірусу та здатністю уникати імунної відповіді. Також за результатами повногеномного секвенування зафіксовано вже п’ять випадків захворювання на FLiRT.
"Стосовно клінічного перебігу, його характеристики типові: швидкий початок, достатньо висока температура на перших днях захворювання, яка тримається до п’яти днів, і достатньо важко піддається лікуванню, подразнення горла, кашель. Інші симптоми схожі до звичайного ковіду", — розповів медик.
Варто зазначити, що зростання захворюваності спостерігається не лише в Україні, а й у ЄС та США.
Директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург раніше нагадувала, як можна знизити ризики зараження коронавірусом. Зокрема, потрібно:
"Та, головне, категорично дотримуватися правила — "Захворів — сиди вдома!". Відчули нездужання — за можливості максимально самоізолюйтеся. Адже COVID, навіть з легким перебігом хвороби, для зараженої вами людини зі слабким імунітетом (дитини, вагітної, хронічного хворого, людини старшого віку) може стати смертельним. Якщо захворіла дитина, теж обов’язково залиште її вдома та зверніться до лікаря. І для дітей, і для дорослих потрібно зробити тест, щоб точно розуміти, яку стратегію лікування обрати. Тож алгоритм дій має бути наступним: захворіли — залишилися вдома — звернулися до лікаря — протестувалися та неухильно дотримуєтесь всіх рекомендацій до повного одужання", — наголошувала Гінзбург.
Нагадаємо, раніше ми писали, чому FLiRT вважається більш небезпечним, ніж інші штами коронавірусу, які його симптоми та чи очікувати в Україні нового карантину. Детальніше — у нашому матеріалі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими