Підтримати проект
Фото: Pixabay
В Україні вперше в історії заборонять вилов щуки: коли і чому
06 ЛЮТОГО 2023 19:18
Кирило Іванішин
Редактор стрічки новин

В Україні з 15 лютого діятиме заборона на вилов щуки на період нересту у всіх рибогосподарських водних об’єктах. Таке правило впроваджується вперше в історії країни. Заборона діятиме до 31 березня.

Про це повідомляється на сайті Державного агентства меліорації та рибного господарства.

"Щука — бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків. Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову", — повідомили у відомстві.

Наголошується, що обмеження встановлені також з огляду на те, що щука — одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою у порівнянні з нерестовими температурами інших видів.

Що очікує на порушників

За незаконний вилов щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн. У Агентстві нагадали також рибалкам і про заборону вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Нагадаємо, з 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

Суспільство, 06.02.2023 19:18