1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні запустили Калькулятор фейків: як він працює
Фото ілюстративне зі соцмереж

В Україні запустили "Калькулятор фейків": як він працює

В Україні створили інноваційний інструмент "Калькулятор фейків". Він допоможе швидко відрізнити правдиві новини від дезінформації.

Про це повідомляє Міністерство культури й інформаційної політики України.

Вказується, що розробили "Калькулятор фейків" асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа, за сприяння Мінкульту України та Національного демократичного інституту (NDI). Новостворений інструмент дозволить будь-якому українцю, швидко з’ясувати походження новин, які їх цікавлять — правдиві вони або фейкові.

"Україна бореться з ворогом як на військовому, так і на інформаційному фронті, тому вкрай важливо, щоб всі без виключення українці мали належний рівень медіаграмотності. Ми сподіваємось, що ця ініціатива буде ефективним інструментом для українців у боротьбі з фейками", — заявив тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Калькулятор фейків" працює цілодобово та безкоштовно. Для користування реєстрація не потрібна, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Користування інструментом дуже просте:

  1. Зайти на сайт fakecheck.in.ua та натиснути кнопку "Розпочати".
  2. Обрати відповіді на п'ять питань (основні ознаки "фейковості" інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.
  3. Після відповідей, система автоматично визначить це новина правдива чи фейк.

Весь процес займає всього декілька хвилин.

"Ми створили цей інструмент не тільки інформативним, але і навчальним, адже він демонструє українцям, які критерії має правдива новина, а які ознаки притаманні фейковим новинам. Таким чином, користувачі через деякий проміжок часу використання цього порталу вже зможуть самостійно легко та точно відрізняти правду від фейків. Ми чекаємо, що вже найближчим часом ним скористаються понад 100 000 осіб", — пояснила виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі українських освітніх хабів Марія Богуслав.

Нагадаємо, 5 червня Центр протидії дезінформації попереджав, що російські пропагандисти поширюють фейк про те, що в українському сегменті Telegram з'явився бот для доносів на сусідів, які не економлять електроенергію. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама