Від початку повномасштабного вторгнення в Реєстрі корупціонерів, який був закритий з початку війни, різко поменшала кількість нових справ.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".
Зазначається, що на момент відкриття Реєстру 28 вересня 2023 року у ньому загалом містилося 44,7 тисячі справ про корупцію та корупціонерів. Проте за півтора року війни туди було занесено в 1,6 раза менше справ, ніж у довоєнному 2021 році.
Так, за весь 2022 рік перелік поповнився 2585 справами, а за дев'ять місяців поточного року додалося 1586 порушень. У 2021 році кількість справ у Реєстрі сягнула рекордних 6850 порушень.
Варто зазначити, що найчастіше до переліку потрапляли за порушення вимог фінансового контролю, конфлікт інтересів та хабарництво. За виявлені порушення корупціонерів, переважно, штрафували. Натомість є й вироки із реальним строком за ґратами та конфіскацією майна.
Серед корупціонерів є такі, які внесені до Реєстру два або більше разів через тривалий процес розгляду їхніх діянь у різних судових провадженнях. Також є особи, які вчинили два або більше корупційних правопорушень.
Загалом найбільшу кількість фігурантів внесено до Реєстру через порушення вимог фінансового контролю. Зокрема, у 84% випадків це стосується несвоєчасного подання декларацій.
Друга за поширеністю причини — порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У Реєстрі зафіксовано 4663 таких випадків.
Ще однією головною причиною, через яку люди потрапляють до Реєстру корупціонерів є хабарництво. Через пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі в Реєстрі опинилися 4606 осіб.
Найчастіше фігурантів реєстру корупціонерів штрафують. Таке покарання застосовано у 33 908 справах. Варто зазначити, що у 56% або 19043 випадках ці штрафи становлять 850 гривень.
Другий за поширеністю вид покарання — позбавлення волі. За ґрати потрапило 3285 корупціонерів, з них 346 отримали так звані "умовні" строки. Ще одне покарання — конфіскація майна — цей вид застосовано лише у 1377 справах.
Варто зазначити, що найбільш розповсюджена практика покарань — комбінування декількох видів відповідальності. Зокрема, йдеться про накладення штрафу та конфіскація або ж штраф та позбавлення права обіймати певні посади.
Нагадаємо, члени Північноатлантичного альянсу мають надати Україні інформацію щодо її корупціонерів. Йдеться про приховані статки у банках цих країн.
Раніше повідомлялось, що українці зможуть повідомляти про корупцію онлайн. У вересні Національне агентство з питань запобігання корупції планує запустити спеціальний портал.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими