Фото: соцмережі

НАЗК відкрило доступ до реєстру корупціонерів: скільки там фігурує прізвищ

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів. Реєстр було закрито з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У НАЗК наголосили, що з початком повномасштабного вторгнення державним органам довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Загалом у реєстрі понад 46 000 записів, із них більш як 15 000 — за кримінальними правопорушеннями.

"Водночас існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо", — наголосили у НАЗК.

У відомстві заявили, що відновивши доступ до Реєстру, НАЗК врахувало і безпекові аспекти. Національне агентство отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

"Відкриті дані — це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті й дані Реєстру декларацій", — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Нагадаємо, члени Північноатлантичного альянсу мають надати Україні інформацію щодо її корупціонерів. Йдеться про приховані статки у банках цих країн.

Раніше повідомлялось, що українці зможуть повідомляти про корупцію онлайн. У вересні Національне агентство з питань запобігання корупції планує запустити спеціальний портал.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 04.09.2023 14:17