1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні планують відкрити ще 200 центрів ментального здоров’я: кому і яку допомогу там надаватимуть
Віктор Ляшко. Джерело: Кабінет міністрів України

В Україні планують відкрити ще 200 центрів ментального здоров’я: кому і яку допомогу там надаватимуть

Наразі в Україні працюють 23 центри ментального здоров'я. Загалом заплановано створити 200 таких центрів. 

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. За його словами, центри ментального здоров’я — це простори турботи, де кожен громадянин може отримати професійну допомогу.

"Ми прагнемо створити мережу центрів ментального здоров'я, які стануть ключовою ланкою для людей, що потребують вузькоспеціалізованої допомоги. На базовому рівні нашої системи психологічної підтримки працюють сімейні лікарі, психологи у школах, бібліотеках та центрах життєстійкості", — наголосив Ляшко.

Міністр зауважив, що бувають ситуації, коли необхідна допомога вузькопрофільних спеціалістів. Саме для цього держава розвиває центри ментального здоров'я по всій Україні. 

Відомо, що у таких центрах працюють мультидисциплінарні команди, до складу яких входять лікарі-психіатри, психологи, психотерапевти та інші фахівці. Відповідні центри створюються в кластерних і надкластерних лікарнях спроможної мережі по всій країні. Їх облаштовують у модернізованих приміщеннях із сучасним обладнанням, а працівники проходять спеціальне навчання.

Зокрема, центри забезпечуватимуть

  • психосоціальну допомогу (амбулаторно та стаціонарно); 
  • психіатричну допомогу мобільними мультидисциплінарними командами (амбулаторна або за місцем проживання пацієнта); 
  • підтримку на рівні громад і допомога найбільш вразливим категоріям населення, а саме дітям, ветеранам та переселенцям.

Допомогу у таких центрах можуть отримати пацієнти, які самостійно звернулися або ті, яких направив лікар або надавач психосоціальної допомоги. Наразі вже укладено 100 договорів та сформовано 119 мультидисциплінарних команд фахівців.

"Також було фактично створено 23 центри у восьми областях: сім на Тернопільщині, п'ять на Вінниччині, чотири на Львівщині, три на Полтавщині, по одному у Дніпропетровській, Житомирській, Рівненській та Сумській областях", — зауважили у МОЗ.

Варто додати, що з 1 січня 2025 року центри ментального здоров’я надаватимуть допомогу за новим пакетом Програми медичних гарантій. Це має на меті забезпечити доступність і фінансування послуг на рівні держави.

Нагадаємо, раніше прес-служба Міністерства охорони здоров'я повідомляла, що посадовці, які очолювали медико-соціальні експертні комісії, не отримають дозвіл на роботу в оновленій системі лікарських комісій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама