Посадовці, які на даний час очолюють медико-соціальні експертні комісії, не отримають дозвіл на роботу в оновленій системі лікарських комісій.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я, передає "Суспільне".
Як зауважили у відомстві, інші лікарі, які зараз є дотичними до МСЕК, зможуть подати свої кандидатури на роботу у новій системі. Однак для керівників МСЕК така функція буде недоступною.
Водночас основний критерій, за яким лікарів відбиратимуть до МСЕК, — ведення лікарської практики. За даними міністерства, кадрові перестановки у комісії необхідні для того, аби експертизу проводили лікарі, які мають відповідний рівень медичних знань.
"Справи, які уже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду. Рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними", — йдеться у повідомленні.
Натомість перегляду підлягатимуть лише ті рішення, за якими відкрито кримінальне провадження, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я передало функції центральної медико-соціальної експертної комісії Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності. Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився.
Водночас 29 жовтня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроект №11225 щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертної комісії. Ініціативу вцілому підтримали 284 депутати. Згідно з документом, процедуру проведення МСЕК в Україні буде модернізовано.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими