1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
В Україні продовжують зростати ціни на продукти: що у березні подорожчало найбільше
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні продовжують зростати ціни на продукти: що у березні подорожчало найбільше

Харчові продукти у березні в Україні дещо подорожчали. Найбільший стрибок цін зафіксували на овочі.

Про це повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу".

"Відповідно до оновленого продуктового моніторингу УКАБ, у березні 2025 року в Україні продовжується тенденція до зростання цін на продовольчі товари. Здебільшого причинами коливання цін на продукти є зміни в попиті та пропозиції, а також сезонні фактори, що впливають на ринок", — йдеться у повідомленні.

Які продукти подорожчали у березні 

Ціни на овочі

Лідером серед подорожчання стала категорія овочів. Найбільше зросли ціни на томати — на 39% за місяць. Це пов’язано з низькими обсягами власного виробництва та переважним імпортом із Туреччини, який останнім часом трохи скоротився. Також суттєво подорожчала морква (на 30%). Її вартість зросла через високий рівень імпортної залежності та сезонний дефіцит вітчизняної продукції. 

Ціни на м'ясо

У березні відчутно зросла у ціні курятина. Куряча тушка подорожчала на 10%, філе — 7%, стегно — 5%. Такий стрибок цін викликаний високими витратами на корми, вартість яких поступово має стабілізуватись. Водночас свинина також демонструє помірне зростання (на 1-2%), а яловичина додала у ціні 4%.

Ціни на яйця

Яйця у березні подорожчали на 10% за місяць та досягнули ціни 73,1 гривні за десяток. Така ціна була у 2023 році в аналогічному періоді. Основним фактором здорожчання є вартість кормів та погодні умови в Україні.

Ціни на молочні продукти

Молочні продукти у березні також здорожчали, проте темпи зростання дещо сповільнилися. Найбільше підвищились ціни на: молоко (на 11%), сир голландський (на 7%), вершки (на 5%). Основними причинами зростання цін були сезонний фактор, який підкріплювався коливанням температурних і кліматичних умов. 

Що подешевшало у березні

Помітно подешевшало у березні пшеничне борошно. Цей продукт втратив у ціні 16% за місяць. Це пояснюють передсвятковими акціями в супермаркетах, а також маркетинговими стратегіями мереж для збільшення обсягів продажів напередодні Великодніх свят.

Нагадаємо, за даними аналітиків EastFruit, цього тижня в Україні почали знижуватися ціни на моркву. Головна причина — старт активних продажів запасів даної продукції зі сховищ.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама